Yıldız Tilbe Nereli Haluk Levent'le Yeniden Yıldız Tilbe Şarkıları Haluk Levent'le Yeniden programının konuğu Yıldız Tilbe evli mi? Yıldız Tilbe yaşı, burcu..
Star Tv ekranlarında yayınlanan Haluk Levent'in sunduğu Haluk Levent'le Yeniden isimli programda konuk olanlardan biri de Yıldız Tilbe'ydi. Başarılı şarkıcı Yıldız Tilbe hayatı ve yaşadıkları ile herkesin dikkatini çekiyor. Ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe nereli olduğu, kaç yaşında olduğu ise izleyenler tarafından merak edildi. Peki Yıldız Tilbe kimdir, evli mi? Yıldız Tilbe çocuğu var mı? Yıldız Tilbe nereli.. Yıldızı Tilbe hakkında merak edilenler..

yıldız2

Star Tv ekranlarının iddialı yeni programı Haluk Levent'le Yeniden adlı programa Yıldız Tilbe konuk oldu. Efsane şarkıcı Yıldız Tilbe hayatı da izleyenler tarafından merak edilmeye başlandı. Peki Yıldız Tilbe nereli, evli mi? Yıldız Tilbe yaşı kaç?

YILDIZ TİLBE KİMDİR?

16 Temmuz 1966'da İzmir'de dünyaya geldi. Kürt ve Zaza kökenli olan ünlü sanatçı Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Orta Okulu'nda eğitimini bırakmak zorunda kaldı. Küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlayan şarkıcı 1991 yılında Sezen Aksu tarafından keşfedildi. Sezen Aksu'nun vokalistliğini yapmıştır. Gece kulüplerinde ve birçok yerde sahne aldı.

İlk albümü Delikanlım'ı çıkardı. 1995'de Dillere Destan albümünü çıkardıktan sonra Aşkperest, Gülüm, Haberi Olsun, Yürü Anca Gidersin, Yıldız'dan Türküler, Papatya Baharı, Tanıdım Seni, Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım, Oynama, Hastayım Sana, Şivesi Sensin Aşkın, Oynat, Sevgililer Günü, Ben Seni Tanırım, Kış Gülleri gibi albümleri çıkaran ünlü şarkıcı 55 yaşındadır. Güngör Karahan ile 1984 yılında evlenmiştir. 1989'da da ayrılmıştır. Sezen Burçin adında bir kızı vardır.

2004 yılında Rahim kanserine yakalanan ünlü şarkıcı Hacettepe'de tedavi gördü. Tilbe hastalığını ayrılık acısına bağlamıştır. 

YILDIZ TİLBE NERELİ?

Tuncelili ve Zaza kökenli olan annesinin adı Altun, Ağrılı ve Kürt kökenli olan babasının adı ise Ali'dir. İzmir Konak'da dünyaya gelmiştir. Aslen kürt ve zaza kökenli olan şarkıcı 55 yaşındadır.