Yeni Microsoft Teams uygulaması, Zoom için bariz bir avantajı ortadan kaldırıyor. Yeni bir eklenti, Microsoft Teams'deki görüntülü toplantılara gerçek zamanlı çeviri işlevi sunarak rakip satıcı Zoom'daki açığı kapattı .

Yeni Microsoft Teams uygulaması, Zoom için bariz bir avantajı ortadan kaldırıyor. Yeni bir eklenti, Microsoft Teams'deki görüntülü toplantılara gerçek zamanlı çeviri işlevi sunarak rakip satıcı Zoom'daki açığı kapattı .

Hizmet, bulut tabanlı çeviri teklifini Microsoft Teams'e entegre etmeye davet edilen Interprefy adlı bir şirket tarafından sağlanıyor. Entegrasyon, Microsoft müşterilerine, istek üzerine toplantılara katılan, Interprefy'nin profesyonel tercüman ağına erişim sağlar. Bir oturum başladığında, kullanıcılar bir açılır menü aracılığıyla orijinal ses beslemesi ile tercümanın çevirisi arasında geçiş yapabilir.

Görüntülü toplantılar için canlı çeviri seçeneği

Haziran 2021'de Zoom, kullanıcıların dünyanın dört bir yanından meslektaşlarıyla gerçek zamanlı olarak iletişim kurmasını sağlayacak makine çevirisi (MT) çözümlerinin geliştirilmesine yardımcı olmak için başlatılan canlı çeviri girişimi Kites GmbH'yi satın aldığını duyurdu.

Zoom Ürün ve Mühendislik Başkanı Velchamy Sankarlingam, “Kullanıcılarımıza mutluluk sunmanın ve toplantı üretkenliğini artırmanın yeni yollarını sürekli arıyoruz ve MT çözümleri, dünya genelindeki Zoom müşterileri için platformumuzu geliştirmede kilit rol oynayacak” dedi. zaman.

Bu vizyon henüz gerçekleşmemiş olsa da Zoom, uzun zamandır insan tercümanlara Simultane Çeviriler adı verilen bir özellik aracılığıyla toplantılara katılma olanağı da sunuyor.

Şimdiye kadar, Microsoft ne makine tabanlı ne de insan çevirisi sunabilmiştir, ancak Interprefy'nin Teams platformuna entegrasyonu, birinci taraf teklifi yerine bu boşluğu dolduracaktır.

Interprefy CEO'su Oddmund Braaten, "Interprefy'nin çok dilli toplantı uzmanlığını dünya çapındaki Teams kullanıcılarına getirmek için Microsoft ile yakın bir şekilde çalışmaktan heyecan duyuyoruz" diyor. "Bu, kültürler arası anlayış ve işbirliğini teşvik etmek için küresel toplantıların kapsayıcılığı ve erişilebilirliği yolunda büyük bir adımdır."
Ayrı olarak, ancak benzer bir şekilde Microsoft , bu haftanın başlarında , erişilebilirlik standartlarını iyileştirmek amacıyla canlı altyazı özelliğini daha geniş bir kullanıcı havuzuna açacağını duyurdu.

Toki Kura Tarihleri İstanbul Belli Oldu Mu Toki İzmir, Ankara Kura Tarihleri Toki Kura Tarihleri İstanbul Belli Oldu Mu Toki İzmir, Ankara Kura Tarihleri

Pandemi nedeniyle uzaktan çalışmaya geçişten hemen sonra tanıtılan Microsoft Teams canlı altyazı özelliği, tüm görüntülü toplantı katılımcılarının konuşma akışını etkili bir şekilde takip edebilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Şimdiye kadar, canlı altyazı özelliği bir kayıt duvarının arkasındaydı. Başka bir deyişle, biri toplantı sahibi tarafından sağlanan bir bağlantı aracılığıyla bir toplantıya misafir olarak katılıyorsa, erişilebilirlik özelliği olmadan yapmak zorunda kalacaktı. Ancak, Nisan ayının sonunda gelmesi beklenen bir güncelleme sayesinde artık durum böyle olmayacak.

Kurulumunuzu en iyi iş web kameraları ve konferans aramaları için en iyi kulaklıklarla tamamlayın.