Yeni iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 özellikleri Güncellemelere İkna Eden Yeni Özellikler. Bu, iOS 15'e yapılan en büyük güncelleme ve şimdi yüklemek isteyeceksiniz. Bir süredir iPhone veya iPad kullanıyorsanız, sık sık iOS veya iPadOS güncellemelerine alışmışsınızdır. Bazı kullanıcılar hemen güncelleme yapar, ancak çoğu kişi “bozuk değilse düzeltmeyin” yaklaşımını benimser ve İndir ve Yükle düğmesine basmak için aylarca bekler. iOS 15.4 ve iPadOS 15.4'ün piyasaya sürülmesi, beklememeniz gereken durumla

Bu iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 özellikleri sizi hemen yükseltmeye ikna edecek. Bu, iOS 15'e yapılan en büyük güncelleme ve şimdi yüklemek isteyeceksiniz. Bir süredir iPhone veya iPad kullanıyorsanız, sık sık iOS veya iPadOS güncellemelerine alışmışsınızdır. Bazı kullanıcılar hemen güncelleme yapar, ancak çoğu kişi “bozuk değilse düzeltmeyin” yaklaşımını benimser ve İndir ve Yükle düğmesine basmak için aylarca bekler. iOS 15.4 ve iPadOS 15.4'ün piyasaya sürülmesi, beklememeniz gereken durumlardan biridir.

Bu, iOS 15'in şimdiye kadarki en önemli güncellemesidir ve bir dizi hata düzeltmesi, yeni özellikler ve hoş geldiniz iyileştirmeleri ile birlikte gelir. Yeni emojiler, yeni bir Siri sesi , ek web sayfası çeviri seçenekleri ve çok daha fazlası var. Ancak bunlar, hemen hemen Ayarlar'a gitmek istemenize neden olacak üç büyük özellik. Bu sadece bir iPadOS özelliği ve iPhone'larla hiçbir ilgisi yok, ancak o kadar harika ki hala listenin başında. Apple geçen yaz WWDC'de gösterdiğinden beri Universal Control'ü bekliyorduk. "Büyü" hissi veren yazılım özelliklerinden biridir ve Mac'inizi ve iPad'inizi kullanma şeklinizi tamamen değiştirebilir.

Evet, yalnızca Mac'i olanlar içindir (macOS 12.3 veya üstü), ancak kesinlikle dahice. Ayarladıktan sonra (çok kolay, size nasıl olduğunu göstereceğiz ), iPad'inizi Mac'inizin Bluetooth kapsama alanına getirmeniz, fare imlecini ekranınızın kenarının ötesine taşımanız ve iPad'inize “itmeniz” yeterlidir. Mac fareniz veya izleme dörtgeniniz ve klavyeniz daha sonra iPad'inizi kontrol edecektir. Mac'inize geri getirmek için imleci iPad'inizin kenarından geriye doğru hareket ettirin.
Belki bu bizim istediğimizden bir yıl sonra ama iOS 15.4, Maske özelliğine sahip yeni bir Yüz Kimliği sunuyor. Bu, esasen, alt kısmı yok sayarken yüzünüzün üst yarısında daha fazla veri noktası kullanan yeni bir yüz taraması gerektirir, böylece şu anda yaptığınız her şey için (iPhone'unuzun kilidini açmak, parolaları girmek ve otomatik doldurma oluşturmak, uygulamalarda oturum açmak) için Face ID'yi kullanabilirsiniz. ve web siteleri vb.) maske takarken.

Normal Face ID'den biraz daha az güvenilirdir ve gözlük takarsanız sahip olduğunuz her gözlükle yeni taramalar yapmanız gerekir, ancak genellikle bir maske takarsanız buna kesinlikle değer.

Sony ve Nintendo, İngiltere araştırmasından sonra oyun aboneliği otomatik yenilemelerini güncelliyor Sony ve Nintendo, İngiltere araştırmasından sonra oyun aboneliği otomatik yenilemelerini güncelliyor

COVID maskesi gereksinimleri hafiflemeye başlasa bile, bu özellik soğuk bir iklimde yaşayan ve alt yüzünü bir eşarp veya benzeri bir giysiyle kapatabilen herkes için gerçekten faydalı olacaktır. İnsanların parolalarını yönetmenin birçok yolu vardır, ancak iPhone'da en çok kullanılan varsayılan iCloud Anahtar Zinciridir. Sonuçta, varsayılanlar güçlüdür. iOS 15.4'te Apple, iPhone'unuzdaki parola yönetimiyle en kötü iki soruna değindi.

İlk olarak, bir kullanıcı adı yazmadıysanız Safari artık parolaları kaydetmeyecek, bunun yerine önce sizden bir kullanıcı adı isteyecektir. Bu bariz görünüyor, ancak kullanıcı adı ve parolanın ayrı sayfalarda olması veya tek seferlik bir parola istemiyle tetiklenmesi, daha sonra hiçbir oturum açma işlemi olmadan iCloud anahtarlığınıza kaydedileceği sık sık oldu. Artık bir kullanıcı adı girebilecek veya kayıtlı oturum açma bilgilerini tamamen atabileceksiniz.

Ayrıca, bazı siteler için basit bir giriş/şifre kombinasyonu her zaman yeterli değildir. Bazıları başka kimlik numaraları gerektirdi veya belirli aralıklarla yanıtlanması gereken parola sorgulama soruları içeriyordu. iOS 15.4 ile kayıtlı şifrelerinize not ekleyebilirsiniz . Ayarlar'ı açın, Parolalar'a dokunun , kayıtlı girişlerinizden birini seçin ve iCloud Anahtar Zinciri girişinizle birlikte güvenli bir metin parçası saklamak için Not Ekle'ye dokunun. Bu ekstra bilgiye erişmeniz gerektiğinde, aynı Parolalar sekmesine gidin, Face ID veya Touch ID ile kimlik doğrulaması yapın ve girişi listede bulun. Ve elbette, parolalar da Mac'inizle senkronize edilir, böylece notunuza oradan da erişebilirsiniz.