YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır Kesin Açıklama ÖSYM, YDS sonuçlarını ne zaman açıklar? Yabancı Dil Sınavı sonuçları sorgula

YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır Kesin Açıklama ÖSYM, YDS sonuçlarını ne zaman açıklar? Yabancı Dil Sınavı sonuçları sorgula. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın ikincisi YDS 2 oturumu 10 Ekim tarihinde yapılmıştı. YDS sınavından çıkan adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merakla beklemeye devam ediyor. Peki YDS ne zaman açıklanır? Konu hakkında ÖSYM'den herhangi bir açıklama geldi mi? YDS Son dakika merak edilenleri..

Toki Kura Tarihleri İstanbul Belli Oldu Mu Toki İzmir, Ankara Kura Tarihleri Toki Kura Tarihleri İstanbul Belli Oldu Mu Toki İzmir, Ankara Kura Tarihleri

yds3

YDS sınavı tamamlanmasının ardından sonuçları beklemeye başlayan adaylar heyecanlı bekleyişlerini sürdürüyorlar.  Sınavın tamamlanmasının ardından yapılacak değerlendirme işlemlerinin ardından YDS sonuçları adaylar tarafından görüntülenebilecek. Peki YDS sonuçları ne zaman açıklanır? YDS sınav sonuçlarının açıklanma süreci hakkında merak edilenler.. Sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 soru soruldu ve aynı zamanda sınav soruları ile cevap anahtarı da yayımlandı. Peki YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS sınav sonuçları ne zaman belli olur? YDS hakkında merak edilen önemli detaylar.. İşte 2021 YDS sınav sonuçları açıklanma tarihi.

YDS NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları için ÖSYM beklenen açıklamayı yaptı. 10 Ekim 2021 tarihinde düzenlenen YDS 2 sınav sonuçları Kasım ayında erişime açılacağı duyuruldu. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak ÖSYM AİS ekranı üzerinden görüntüleyebilecekler. 

YDS2

ÖSYM verdiği tarihte YDS sonuçlarını merakla bekleyen öğrencilerin merakını giderdi. ÖSYM YDS sonuçlarının önümüzdeki ayda açıklanacağını duyurdu. ÖSYM takvimine göre sonuçlar 2 Kasım 2021'de açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM'nin sonuç internet adresinden ve mobil uygulamalarından erişebilecekler. ÖSYM'nin merakla beklediği sonuçları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. YDS sınavına girmiş olan adaylara sonuç belgesi verilmeyecek veya herhangi bir kargoyla gönderilmeyecek. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmünde yer alacak. 

YDS SONUÇLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

YDS sonuçlarının değerlendirilmesi ise testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları, ÖSYM'de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında okunacak. Bununla beraber değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacak. ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptali söz konusu olan sorular değerlendirmenin dışında bırakılacak. Geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması ile beraber yeni bir puanlama yapılacak.