WhatsApp Geri Adım Attı Whatsapp Gizlilik İlkesi Güncellemesi Ertelendi Mi

Kamumanset.com - WhatsApp Geri Adım Attı Whatsapp Gizlilik İlkesi Güncellemesi Ertlendi Mi? Son Dakika haberine göre Whatsapp'tan geri adım geldi

WhatsApp Geri Adım Attı Whatsapp Gizlilik İlkesi Güncellemesi Ertelendi Mi

Kamumanset.com - WhatsApp Geri Adım Attı Whatsapp Gizlilik İlkesi Güncellemesi Ertlendi Mi? Son Dakika haberine göre Whatsapp'tan geri adım geldi. Whatsapp'tan açıklama geldi. Whatsapp gizlilik ilkesi güncellemesine zaman gelecek? Son dakika haberine göre WhatsApp Gizlilik İlkesi Güncellemesi Ne zaman gelecek? WhatsApp güncellemenin 15 Mayıs'a ertelendiğini aktardı.

Yoğun tepkilerin hedefindeki WhatsApp'tan açıklama geldi. Uygulamanın son güncellemesiyle ilgili bilgi karmaşası olduğu belirtilen  açıklamada, endişelenilmemesi gerekildiği ve yanlış bilgilerin artık aktarılmaması gerektiğine değinildi.  WhatsApp'dan yapılan açıklamada, kişisel görüşmelerin her zaman uçtan uca şifreleme ile korunduğu vurguladı. Aynı zamanda  WhatsApp ne de Facebook'un özel mesajları göremediği kaydedildi.

Söz konusu güncellemeyle bunun değişmeyeceğine işaret edilen açıklamada, güncellemenin verilerin nasıl toplandığı ve kullanıldığı konusunda daha fazla şeffaflık sağladığı ifade edildi. Açıklamada, güncellemenin uygulamanın Facebook ile veri paylaşma kabiliyetini genişletmediği belirtilerek, insanların şartları incelemeleri ve kabul etmeleri için gerekli sürenin ileri bir tarihe ertelendiği aktarıldı.

Daha önce belirtilen 8 Şubat'ta hiç kimsenin hesabının askıya alınmayacağı ya da silinmeyeceği vurgulanarak, "WhatsApp'ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri aydınlatmak için daha fazlasını yapacağız." ifadesi kullanıldı. Bu kapsamda, verilen sürenin 15 Mayıs'a ertelendiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 23:51

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER