Son Dakika

TC kimlik No ile SSK SGK bağkur borç sorgulama ve hizmet dökümü alma 2020-2021

www.kamumanset.com - Ssk ve sgk borçlarınızı internet ortamında sorgulamak istiyorsanız ve bunun nasıl yapılacağını merak ediyorsanız doğru sayfadasınız. Bağkur borcu sorgulaması için neler yapılması gerekiyor?

YAŞAM 17.11.2020, 13:30 17.11.2020, 13:30 Pinar
TC kimlik No ile SSK SGK bağkur borç sorgulama ve hizmet dökümü alma 2020-2021

www.kamumanset.com - TC kimlik No ile SSK SGK bağkur borç sorgulama hizmet dökümü alma 2020-2021

Ssk ve sgk borçlarınızı internet ortamında sorgulamak istiyorsanız ve bunun nasıl yapılacağını merak ediyorsanız doğru sayfadasınız. Bağkur borcu sorgulaması için neler yapılması gerekiyor? ssk ve sgk hizmet dökümü sayfası için tıklayınız ,bundan böyle sgk ve ssk borçlarınızı internet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz..

Bağkur borcu sorgulaması için giriş sayfası hepsi ve daha fazlası haberimizin devamında yer almaktadır. Gelişen teknoloji ile sizlerde bundan böyle ssk ve sgk sorgulama işlemlerini internet üzerinden yapabilirsiniz .Sorgulama ekranında neler yapmanız gerektiğini öğrenmek için sayfamızı devamını okuyunuz Sigorta sorgulamalarınızı www.sgk.gov.tr  adresi üzerinden şifresiz olarak yapabilirsin.Ayrıca e devlet şifresi aracılığı ile ssk sorgulamak istiyorsanız, ilk yapacağınız ptt aracılığı ile e devlet şifresi almanız .Bu şifre ile ssk dökümü görüntüleyebilir ve kendi hakkınızda tüm işlemlerinizi e devlet üzerinden yapabilirsiniz.

E-devlet şifresi sorgulama içinde sigorta sorgulama sitesinden ssk sorgulaması başlatabilirsiniz .Bu sorgulama için mutlaka nüfus cüzdanınızı yanında olması ve ekrandaki bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gereklidir .Artık kargaşaya bir son verilir primlerin ödendiği ve ödeneceği rahatlık da görüntü yenebilecek tir .Çalışanların emeklilik hesapları yapılıp tarihleri belirlenebilecek tir .İşverenlerin eksik sigorta yatırıp yatırmadığı araştırılabilecektir. e devlette ssk sorgulamalarının bilgileri kendi içerisinde saklanmaktadır .Bu tedbirler ile kişilerin girdikleri tc kimlik no sunun yanı sıra baba adı ,nüfusa kayıtlı il ,ilçe ,cilt no, aile sıra no ,gibi özel bilgiler de istenecektir Böylelikle güvenlik tedbirleri alınmış olacaktır .Ssk sigorta sorgulama emeklilik zamanınızı kolaylıkla öğrenebileceksiniz.Bu sorgulama ile tek kodla işlemlerinizi yapabileceksiniz, ptt den alacağınız 1 tl karşılığındaki şifre ile e devlete giriş yapıp sorgulamaları yapılacaktır.

SGK’DA TÜM BORÇLAR YENİDEN YAPILANACAK 2020

Nisan ayından önce tahakkuk eden sigorta pirimi, emeklilik, keseneği, işsizlik sigortası primi, topluluk sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, isteğe bağlı sigorta primi, SGK tarafından takip edilen damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı payı, genel sağlık sigortası priminde gecikme faizleri silinecek. Ana para TÜFE/ÜFE üzerinden yeniden hesaplanacak. SGK idari para cezaları da yeniden yapılanacak. Borçta yeniden yapılanma için başvuru süresi, borcun türüne göre 3-4 ay olacak. Ödemeler 18 eşit takside kadar yapılabilecek. 2011’deki aftan yararlanan, yeni af için başvurabilecek. Borcu olduğu için sağlık hizmeti alamayanlar, yeniden yapılandırma kapsamına girdikten sonra hizmet alabilecek.(Hürriyet) Hükümet Meclis’teki torba kanuna, SGK’nın alacaklarına yönelik geniş kapsamlı bir af maddesi eklemeye hazırlanıyor. Böylece 2014 yılına kadar tahakkuk etmiş sigorta primleri, işsizlik sigortası primleri, idari para cezaları, asgari işçilik primleri kapsam dahilinde.

Bağkur Borç Sorgulama işlemlerini sayfamız aracılığla yapabilirsiniz. Yazının devamında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu kısa SGK Kurumuna bağlı bağkur borcunuzu öğrenmek için asağıdaki adımları uygulamanız halinde kolayca istediğiniz sonucu elde edersiniz.

Borcumu Nasıl Öğreneceğim

SGK, Bağ-Kur borcunuzu iki şekilde öğrenmeniz mümkündür. 1 yöntem Ziraat Bankası Sitesi Üzerinden gerekli kişisel bilgileri doldurduktan sonra ya da e-Devlet Sistemi Üzerinden (Şifre ile) hemen öğrenmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Üzerinden Borç Sorgulama işlemi sırasında “Sorgu Türü” bölümünden 4B Sigortalı Ödemeleri bölümünü seçmemiz gerekmektedir.

Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden Bağkur Geçmiş Dönem & Bağkur Cari Dönemden birini seçerek alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz. Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

Bağkur Borç Sorgulama için Tıklayınız

e-Devlet Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet sitesine giriş yaptıkdan sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “e-Devlet Şifresi” bölününü tıkladıkdan sonra “T.C. Kimlik No” ve “e-Devlet Şifrenizi” yazarak Bağkur Borç Sorgulama panelini görüntüleyebilirsiniz.

Bağkur Borç Sorgulama için Tıklayınız

Bağkur Borç durumunuzu görmek için e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

Yorumlar (0)