Sanal Kart Nedir ve Nasıl Alınır ? 2021

Sanal Kart Nedir ve Nasıl Alınır ? Sanal kart,sanal ortamda kullanılmak üzere limiti’nin kullanıcı sebebi ile belirlendiği çok kullanışlı bir ödeme yöntemidir.

Sanal Kart Nedir ve Nasıl Alınır ? 2021

Sanal Kart Nedir ve Nasıl Alınır ? Sanal kart,sanal ortamda kullanılmak üzere limiti’nin kullanıcı sebebi ile belirlendiği çok kullanışlı bir ödeme yöntemidir.

önceden bir alışverişiniz olan bir siteden dilediğiniz süre yapacağınız ödemeler için zaten önceden kayıtlar tutulmaktadır

Mesela bir internet sitesinden belirli bir şey satın aldığınızda o site sizin kredi kartı bilgilerinizi kayıt ettiği için gelecek ayda sizin kredi kartı hesabınızdan para kesmektedir. Tabi böyle şeylere maruz kalmamak için ise bankayla görüşmeniz lazımdır.Bu da çok aşırı uzun ve yorulmak veren bir yöntemdir.

Siz korkmasanız dahi ister site en güvenilir site olsun,kredi kartı bilgilerinizin tutulduğu veri tabanı fena niyetli şahısların ellerine geçerse aşırı kötü hırsızlık olayları ile karşı karşıya kalmanız an meselesi olmakta.

Böyle dolandırıcılıklara bir dur demek için BKM dediğimiz Bankalar arası Kart Merkezi sanal kart uygulamasına geçmiştir. Böyle bir uygulamayla, internet üstünden alışveriş yapmak zorunda kaldığınızda bankanızı arayarak Sanal Kartınıza alacağınız ürünün tutarı kadar parayı aktarır ve alışverişinizi yaparsınız. Alışveriş bittiğinde Sanal Karttaki hesabınız sıfırlandığından, kart bilgileriniz fena niyetli şahısların eline geçse bile hesabınızda para olmadığı için nakit çekemez, kartınızı kullanamazlar.

Sanal kredi kartı, fiziki olarak kredi kartının POS cihazından geçmesini gerektirmeyen işlemlerde (telefon/mail order ve internet işlemleri) kullanılır. Dolayısıyla sanal kartı restoranlarda, mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde kullanımı mümkün değildir.

Sanal kart alabilmek için çoğunlukla ilgili bankaya ait bir kredi kartınız ve internet şubesi müşterisi olmanız gerekiyor. Bunlara sahipseniz hemen internet şubesine girip basitçe bir sanal kart oluşturabilirsiniz.

Pinar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER