Xiaomi 12 Pro küresel amiral gemisi 999 dolara duyuruldu. Xiaomi, “Mi” markasını bırakmasından bu yana ilk küresel amiral gemisi telefonu olan Xiaomi 12 Pro'nun uluslararası versiyonunu duyurdu.

Xiaomi 12 Pro küresel amiral gemisi 999 dolara duyuruldu. Xiaomi, “Mi” markasını bırakmasından bu yana ilk küresel amiral gemisi telefonu olan Xiaomi 12 Pro'nun uluslararası versiyonunu duyurdu. Geçen yılki Mi 11 gibi Mi serisindeki önceki telefonlarda olduğu gibi, Samsung gibi rakiplerini fiyat-performans oranında yenmeyi amaçlayan üst düzey bir cihaz.

Telefonun tasarımı basit ama çekici. Test ettiğim gri model, buzlu cam üzerinde parmak izleriyle lekelenmesi neredeyse imkansız olan mat bir yüzeye sahip. Ekran, harika görünen hafif kavisli 6.73 inç 120Hz 1440p LTPO OLED paneldir. Diğer tüm 2022 amiral gemileri gibi, işlemci de bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1'dir. 8GB veya 12GB RAM alabilirsiniz ve 256GB depolama alanı vardır. Pil 4.600 mAh'dir ve kabloyla 120W'a kadar ve kablosuz olarak 50W'a kadar şarj olur.

WhatsApp'ta Topluluklar İçin Vizyon paylaşmak WhatsApp'ta Topluluklar İçin Vizyon paylaşmak

Kamera sistemi üç adet 50 megapiksel sensör içerir. Ana kamera sensörü 1/1.28” Sony IMX707, diğer kameralar 115 derece ultra geniş ve 2x telefoto. Selfie kamerası ise 32 megapiksel. Xiaomi, ana kameranın, Mi 11'lere göre ışık toplama yeteneğinde yüzde 120'lik bir gelişme olduğunu iddia ediyor; bu, iyi olan ancak telefon başlatıldığında bile biraz eski olan 108 megapiksel bir sensör kullandı. Xiaomi 12 Pro, bu yeni IMX707 sensörünü kullanan ilk telefon.

Xiaomi 12 Pro, piyasadaki en heyecan verici veya devrim niteliğindeki telefon değil, ancak onda da pek bir yanlış yok gibi görünüyor. Kameraları düzgün bir şekilde test etmek için yeterli zamanım olmamasına rağmen, tasarım yerinde ve teknik özellik sayfası her yerde güçlü.

Xiaomi 12 Pro ABD'de piyasaya sürülmeyecek ve belirli fiyatlandırma bölgesel para birimine göre değişecek olsa da, Xiaomi 999 dolardan başlayacağını söylüyor. Bu, Galaxy S22 Plus'a karşı koyuyor ve kağıt üzerinde en azından Xiaomi 12 Pro'nun güçlü bir kasası var. Ekran daha büyük ve keskin, kameralar çoğunlukla daha yüksek çözünürlüklü ve pil daha büyük ve daha hızlı şarj oluyor.

Yakalama, her zamanki gibi, bir tane satın alabileceğiniz yerdir. Telefon zaten Çin'de ve Xiaomi bana "Avrupa, Güneydoğu Asya, Afrika, Orta Doğu ve Latin Amerika dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere küresel pazarlarda" da satışa sunulacağını söyledi.