Whatsap'tan Kullanıcıları Şok Eden Yeni Özellik. Whatsap Yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor

Whatsap'tan Kullanıcıları Şok Eden Yeni Özellik. Whatsap Yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor. WhatsApp, sadece kendinizden sildiğiniz mesajları geri almanızı sağlayacak bir özelliği kullanıcılara sundu. Yeni kurala göre artık 'Benden Sil' seçeneğini kullanarak sildiğiniz mesajları, 5 saniye içinde geri yükleyebileceksiniz. 

Dünyanın en popüler ve kullanılan uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcıların gönderdiği mesajları silmesine olanak tanıyan özellikleri daha önceki güncellemelerinde getirmişti. ‘Benden Sil’ ve ‘Herkesten Sil’ olarak bildiğimiz bu özellikler, gönderdiğimiz mesajların istersek kendimizden istersek de diğer kişilerden silinmesine olanak tanıyordu ve bu sebeple kurtarıcı oluyordu.

WhatsApp ise yeni bir özelliği kullanıma sundu. "Yanlışlıkla silme" olarak adlandırılan bu durumda mesajlar "Benden sil" seçeneği ile silinen mesajlar geri alınabilinecek. Özelliğin oldukça kullanışlı olacağı iddia ediliyor. Bu özellik de yanlışlıkla mesaj silen kullanıcıları kurtarıyor.

OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı

WhatsApp'da artık silinen mesajlar 5 saniye içerisinde geri alınabilecek. Silme işlemini geri alan yeni özellik kapsamında Android ve ios kullanıcılarına şimdiden sunulmaya başlamış oluyor. Bu seçenek Herkesten Sil seçeneğini değil "Benden Sil" seçeneğini kapsıyor.

WhatsApp, kullanıcılara 5 saniye boyunca işlemi geri alma olanağı tanıdı. Yeni özellik yakında kullanıma sunuluyor. Whatsap'ın tanımadığı gibi bir mesajı sildikten sonra ekranın alt kısmında küçük bir pencere açılıyor ve sağ tarafında ‘Geri al’ butonu çıkıyor. Bu seçeneğe bastığınızda ise sildiğiniz mesaj otomatik olarak geri yükleniyor.

Dünyaca ünlü uygulama geçtiğimiz aylarda ‘Herkesten Sil’ özelliği için de bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncellemeyle artık mesajları herkesten silmenin süresi 2 günün üzerine çıktı.