WhatsApp'ta Topluluklar İçin Vizyon paylaşmak. Bugün, WhatsApp'a eklediğimiz Topluluklar adlı yeni bir özellikle ilgili vizyonumuzu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

WhatsApp'ta Topluluklar İçin Vizyon paylaşmak. Bugün, WhatsApp'a eklediğimiz Topluluklar adlı yeni bir özellikle ilgili vizyonumuzu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. WhatsApp 2009'da kullanıma sunulduğundan beri, insanların bir kişiyle veya bir grup arkadaş veya aileyle konuşmak istediklerinde, yüz yüze bir sohbetten sonraki en iyi şeye sahip olmalarına nasıl yardımcı olabileceğimize odaklandık. Ayrıca, bir topluluk içinde iletişim kurmak ve koordine etmek için WhatsApp kullanan kişilerden de sık sık haber alıyoruz. 

Okullar, yerel kulüpler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar gibi kuruluşlar artık güvenli bir şekilde iletişim kurmak ve işleri halletmek için WhatsApp'a güveniyor - özellikle de pandemi hepimizi ayrıyken birlikte çalışmak için yaratıcı yollar bulmaya zorladığı için. Aldığımız çok sayıda geri bildirim göz önüne alındığında, insanların bu tür gruplar arasında bu yoğun sohbetleri yönetmelerine yardımcı olmayı kolaylaştırmak için yapabileceğimiz daha çok şey olduğunu düşünüyoruz. 

İşte burada Topluluklar devreye giriyor. WhatsApp'taki Topluluklar, insanların kendilerine uygun bir yapı ile tek bir çatı altında ayrı grupları bir araya getirmelerini sağlayacak. Bu şekilde, insanlar tüm Topluluğa gönderilen güncellemeleri alabilir ve kendileri için önemli olan konularda daha küçük tartışma grupları düzenleyebilir. Topluluklar ayrıca yöneticiler için herkese gönderilen duyuru mesajları ve hangi grupların dahil edilebileceğini kontrol eden güçlü yeni araçlar içerecek.
Toplulukların, bir okul müdürünün, okunması gereken güncellemeleri paylaşmak ve belirli sınıflar, ders dışı etkinlikler veya gönüllü ihtiyaçları hakkında gruplar oluşturmak için okulun tüm velilerini bir araya getirmesini kolaylaştıracağını düşünüyoruz.

Ayrıca, bir Topluluğun parçası olsun ya da olmasın grupların WhatsApp'ta nasıl çalıştığına dair bir takım iyileştirmeler yapıyoruz. Bunların, insanların yeni yollarla paylaşımda bulunmasına ve daha büyük sohbetlerde aşırı yüklenmeyi azaltmasına yardımcı olacağını düşünüyoruz. Bu özellikler önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak, böylece insanlar Topluluklar hazır olmadan önce bile bunları denemeye başlayabilir.
Tepkiler – WhatsApp'a emoji tepkileri geliyor, böylece insanlar sohbetleri yeni mesajlarla doldurmadan fikirlerini hızla paylaşabiliyor.

Yönetici Silme – Grup yöneticileri, herkesin sohbetlerinden hatalı veya sorunlu mesajları kaldırabilecektir.

Dosya Paylaşımı – 2 gigabayta kadar olan dosyaları desteklemek için dosya paylaşımını artırıyoruz, böylece insanlar projeler üzerinde kolayca işbirliği yapabilir. 

Daha Büyük Sesli Aramalar – Canlı konuşmanın sohbet etmekten daha iyi olduğu zamanlar için tamamen yeni tasarımla 32 kişiye kadar tek dokunuşla sesli aramayı tanıtacağız.

Whatsap'tan Kullanıcıları Şok Eden Yeni Özellik Whatsap'tan Kullanıcıları Şok Eden Yeni Özellik

Topluluklar doğası gereği özeldir, bu nedenle iletileri uçtan uca şifrelemeyle korumaya devam edeceğiz. Bu güvenlik teknolojisi, insanların gizliliğini ve güvenliğini korumak için gerçekten hiç bu kadar gerekli olmamıştı. Birbirine yakın gruplar - okullar, dini bir cemaatin üyeleri, hatta işletmeler - WhatsApp'ın her kelimesini izlemeden güvenli ve özel görüşmeler yapabilmeyi çok istiyor ve buna ihtiyaç duyuyorlar. 

Diğer uygulamalar yüz binlerce insan için sohbetler oluştururken, biz günlük hayatımızın parçası olan grupları desteklemeye odaklanmayı seçiyoruz. WhatsApp'taki Topluluklar için erken günler ve onları destekleyecek yeni özelliklerin oluşturulması, önümüzdeki yıl için ana odak noktamız olacak. Toplulukları insanların eline almak için sabırsızlanıyoruz ve insanların geri bildirimlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.