WhatsApp yakında mesajları yönlendirmeyi daha da kısıtlayabilir. WhatsApp'ta yanlış mesajların yayılması ve yayılması sorunu

2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS | İngiltere İnceleme 2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS | İngiltere İnceleme

WhatsApp yakında mesajları yönlendirmeyi daha da kısıtlayabilir. Yanlış bilgi ve söylentiler günümüz dünyasında büyük bir sorundur. Söylenti ne kadar yoğun olursa, orman yangını gibi yayılma ve toplum üzerinde olumsuz bir etki yaratma - hatta bazı durumlarda çete şiddetine neden olma şansı o kadar yüksek olur . Bu sorunla mücadele etmek için, büyük mesajlaşma ve sosyal medya platformları çeşitli kısıtlamalara sahiptir. 2019'da WhatsApp, kullanıcıların sık iletilen mesajları aynı anda beşten fazla sohbette paylaşmasını yasakladı . Bir yıl sonra, bu limiti sadece bir görüşmeye indirdi . Şimdi, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma servisi, tüm mesajların tek bir grup sohbeti ile iletilmesini kısıtlamak istiyor.

Şu anda WhatsApp, viral veya sık iletilen mesajlar için bu kısıtlamaya sahiptir. Bir mesaj dört defadan fazla paylaşıldığında, sık iletildi olarak işaretlenir - bunlar çift ok ve üstte İletildi etiketi ile gösterilir. Ancak, beta programındaki değişikliğe göre, kısıtlama yakında normal mesajlar için de geçerli olacak gibi görünüyor.

WABetaInfo tarafından Android için WhatsApp beta sürümünün 2.2.2.7.2 sürümünde görüldüğü gibi, kullanıcılara normal bir mesajı birden fazla grup sohbetine iletmeye çalıştıklarında "Yönetilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilir" şeklinde bir uyarı gösteriliyor. WhatsApp'ın bu değişikliği neden yaptığı belli değil, ancak platformunda yanlış bilgi ve söylentilerin yayılmasını daha da sınırlamak istiyor olabilir. Sınırlama, bir sohbeti aynı anda birden fazla gruba yönlendirmeyi can sıkıcı hale getirecek - kullanıcıların mesajı her grupta ayrı ayrı paylaşması gerekecek. Bu, yanlış bilginin yayılmasını azaltmak için yeterli bir caydırıcı olmalıdır. Ayrıca platformdaki istenmeyen memlerin ve günaydın mesajlarının miktarını da azaltabilir.

WhatsApp'ta yanlış mesajların yayılması ve yayılması sorunu, bazı önemli adımlar atıldığı için kontrol altına alındı. Bunlar, haşerenin, bilgisi olmadan bunu yapan kullanıcılar tarafından bile yayılmamasını sağlar.

Yine de Facebook'un mesajlaşma servisi, kullanıcılara daha fazlasını vermek istiyor. Bu amaçla şimdi de WhatsApp gruplarına mesaj aktarımını kısıtlayacak önemli bir yenilik hazırlıyor.

3 yıl önce WhatsApp, gruplara ve diğer kullanıcılara mesaj gönderilmesini kısıtlamaya başladı. Bu nedenle, sınırlandırılması veya en azından kontrol edilmesi ve doğrulanması gereken eksik bilgi mesajlarının yayılmasını kontrol etmek istedim.

Bunun dışında iletilen bu mesajları görsel göstergelerle işaretlemeye de başlamıştır. Bunların ilk mi paylaşıldığını yoksa tersine yeniden mi paylaşıldığını gösterir. Bu ekran AIDS kullanıcılarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Şimdi, bu süreci daha da iyi hale getirmek için WhatsApp'ın yolunda yeni bir şey var. Gruplara mesaj göndermek daha kısıtlı olacak ve sadece kullanıcının tercihlerinden birine gönderilecek.

Bu, test edilecek başka bir yeniliktir ve yakında tüm kullanıcılara sunulacaktır. Şimdilik yalnızca Android'de erişilebilir, ancak kesinlikle iOS'a ve özel masaüstü sürümlerine getirme planları var.

Bu WhatsApp değişikliğiyle ilgili ilginç olan şey ise daha önce gönderilen mesajlarda herhangi bir farklılık olmayacak. Bu, değiştirilmiş veya tekrar tekrar değiştirilmiş olarak işaretlenenler için geçerlidir.

Aynı anda yalnızca bir alıcının mesaj gönderebileceği değişikliğinden sonra, şimdi bu yeni özellik var. Bu, hala bir gelişme noktası olduğu ve WhatsApp'ın şimdi kontrolü yeniden kazanmaya çalıştığı anlamına geliyor.