Warren Spector'ın OtherSide stüdyosu 2019'dan beri System Shock 3 üzerinde çalışmıyor. System Shock 3'ün yaratıcı danışmanı Warren Spector, kuşatılmış proje hakkında "bu noktada söylenecek fazla bir şey olmadığını" doğruladı.

Warren Spector'ın OtherSide stüdyosu 2019'dan beri System Shock 3 üzerinde çalışmıyor. System Shock 3'ün yaratıcı danışmanı Warren Spector, kuşatılmış proje hakkında "bu noktada söylenecek fazla bir şey olmadığını" doğruladı.

GamesBeat'e konuşan Spector, oyun hakkında "söylemek istediklerini söylemenin" Tencent'e kaldığını söyledi ve ekibinin 2019'dan beri proje üzerinde çalışmadığını açıkladı. Spector, "Geçen yıl bir açıklama yayınladık. Bu noktada söylenecek fazla bir şey yok" dedi. "Tencent franchise'ı ileriye taşıyor. Söylemek istediklerini söylemek onlara kalmış olacak. Size verebileceğim çok fazla açıklama yok.

"2018 ve 2019'da bunun üzerinde çalıştık. İşte bu kadar." Ancak Spector, endüstriyi daha genel olarak yansıttı ve NFT'leri zorlayan geliştiriciler ve yayıncılar konusunda iltifattan daha azdı.

OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı

"İşte burada başım belaya girecek. Kelimenin tam anlamıyla, söyleyeceklerim hakkında beni cehenneme çeviren insanlar olacak, ama gerçekten umursadığımı sanmıyorum. NFT'ler saçma. Anlamıyorum neden kimse o kervana tırmanmak istesin ki.

"Sınırsız miktarda anında yeniden üretilebilen sanal malların mülkiyeti. Bunun iyi bir fikir olduğunu kim düşünüyor? Yani NFT'ler, benim ilgim yok."

Geçen hafta, Deus Ex ve Epic Mickey yaratıcısı Warren Spector'un artık geliştirme stüdyosu OtherSide Entertainment'ta "tamamen yeni bir fikri mülkiyet" üzerinde çalıştığını öğrendik. Uzun zamandır beklenen System Shock 3'ten bahsedilmedi.

Birkaç gün önce Tom'un bizim için özetlediği gibi, System Shock 3 ilk olarak 2015 yılında Spector'ın yaratıcı danışmanı olarak ortaya çıktığı zaman duyuruldu. Ancak proje, 2018'de yayıncı Starbreeze'nin kendisini finansal zorluklar içinde bulması üzerine raydan çıktı.

Spector'un stüdyosu OtherSide, Starbreeze ile yollarını ayırdı ve proje üzerinde kendi başına çalışmaya devam edeceğini söyledi, ancak 2020'de geliştirme sorunları ve personel ayrılığı raporları ortaya çıktı. Kısa bir süre sonra, OtherSide Çinli holding Tencent'in "System Shock serisini ileriye götüreceğini" duyurdu. ", ancak o zamanlar geliştiricinin hala bir kapasitede yer aldığına inanılıyordu. Ve şu anda bildiğimiz hemen hemen hepsi bu.

Yine de System Shock hayranları için hepsi kötü haber değil. Aralık ayında ertelenen ve şu anda 2022'de çıkacak olan ve uzun zamandır beklenen System Shock yeniden çevrimi hala var ve Mortal Kombat yazarı Greg Russo tarafından yazılmış bir System Shock TV uyarlaması da kartlarda.