Vivo X Fold, Samsung'un katlanabilir hattındaki ısıyı artırıyor. BBK, Samsung'un katlanabilir ekranlı ve ultra ince camlı telefonlarını piyasaya sürüyor. Çin'i vuran en son katlanabilir akıllı telefon Vivo X Fold . Bu, Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile 2022 amiral gemisi diyebileceğiniz ilk katlanabilir. Telefon Çin'de 8.999 yen veya yaklaşık 1.400 dolar fiyatla satılıyor.

Vivo X Fold, Samsung'un katlanabilir hattındaki ısıyı artırıyor. BBK, Samsung'un katlanabilir ekranlı ve ultra ince camlı telefonlarını piyasaya sürüyor. Çin'i vuran en son katlanabilir akıllı telefon Vivo X Fold . Bu, Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile 2022 amiral gemisi diyebileceğiniz ilk katlanabilir. Telefon Çin'de 8.999 yen veya yaklaşık 1.400 dolar fiyatla satılıyor.

Bu cihaz , ana iç ekran olarak 8 inç, 120 Hz, 2160×1916 OLED ve dış tarafta 6.53 inç, 120 Hz, 2520×1080 OLED ekran ile Galaxy Z Fold 3 kadar iyi görünüyor . Yeni Qualcomm çipinin yanı sıra 12GB RAM, 256GB depolama, Android 12 yapısı ve 4.600 mAh pil bulunuyor.

Çinli olmayan okuyucularımızın çoğu için, Vivo'nun katlanabilir hale getirmesiyle ilgili en ilginç şey, Oppo, OnePlus, Realme ve iQoo ile birlikte bir BBK Electronics şirketi olmasıdır. BBK şirketlerinin hepsi aynı parçaları ve mühendisliği paylaşıyor, bu nedenle umut, OnePlus'ın bir gün BBK parça kutusunu seçip daha geniş bir kitleye katlanabilir hale getirmesi. Oppo, Aralık ayında Find N ile katlanabilir pazarda bir darbe aldı ve hem bu telefon hem de Vivo X Fold, Çin'in Samsung'un katlanabilir liderliğini yakalamaya ne kadar yakın olduğunu gösteriyor.

Galaxy Z serisi için teknolojik bir avantaj olarak saydığınız hemen hemen her şey BBK tarafından karşılandı. 8 inç, 120 Hz katlanabilir ekran, Display Mate'den A+ tavsiyesine sahiptir. Ekran, Samsung'un Z serisi için ortak olduğu aynı şirket olan Schott'tan "ultra ince cam" ile kaplanmıştır . (Ultra-ince camın üst tabakası hala bir plastik tabakasına sahiptir , ancak dahili esnek cam tabaka, ekranı yumuşak, tamamen plastik bir ekrana göre daha sert hale getirir.)

Oppo, Samsung'u kullandığı için Samsung'un ekran becerisiyle eşleşebilir. TheElec'ten bir rapor, Samsung Display'i Oppo Find N ekranının tedarikçisi olarak belirledi, bu nedenle Samsung'un Vivo ekranını da yapıyor olması iyi bir ihtimal. Samsung, her biri kendi CEO'su olan farklı bölümlerden oluşan devasa bir holding ve geçen yıl bildirildiği gibi , Samsung Display, Samsung Electronics'e katlanabilir teknolojisine özel erişim sağlamayı tamamladı. Bu, Samsung Electronics'in telefon pazar payı için en iyi hamle değil, ancak bir holding olarak Samsung , telefon satmaktan çok bileşen satarak para kazanıyor . Telefonunuz dışarıdan Apple veya Samsung veya OnePlus diyebilir, ancak Samsung ne olursa olsun para kazanıyor.

Samsung Display teknolojisinin yanı sıra BBK, ekran içi parmak izi okuyucularını katlanabilir bir ekrana entegre etme konusunda Samsung'u da geride bıraktı. Samsung, Galaxy Z serisinde yan parmak izi okuyucularla gitmek zorunda kaldı, ancak Vivo X Fold'da  iki ultrasonik ekran içi parmak izi okuyucusu var: biri daha küçük dış ekranda ve diğeri ana katlanabilir ekranda.

İlk iPhone 14 Kalıpları, Göreceli Kasa ve Kamera Tümsek Boyutlarını Gösteriyor İlk iPhone 14 Kalıpları, Göreceli Kasa ve Kamera Tümsek Boyutlarını Gösteriyor

Neredeyse en iyi kısmı unuttuk: Aynı zamanda BBK'nın hızlı şarj teknolojisine sahip ve 66 W'ta şarj edebiliyor (80 W şarj cihazıyla geliyor, ancak resmi teknik özellik sayfasında 66 W'ta şarj olduğu yazıyor). 4.600 mAh pilde, 66 W yarım saatten daha kısa sürede tam şarj için iyi olmalıdır. Katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili bir sorun, ortadaki menteşenin, aksi takdirde pil için kullanılacak bir ton yer kaplamasıdır. 4.600 mAh pil, 8 inçlik bir ekran için oldukça küçüktür, ancak katlanabilir bir ekranda bu gerçekten kaçınılmazdır. Hızlı şarj teknolojisine sahip bir şirketseniz, bu soruna büyük bir çözümünüz var. Gün ortasında şarj etme ihtiyacı, bu şarj seansı sadece 30 dakika olduğunda büyük bir sorun değil.

Samsung Display'in bir bileşen satıcısı olma isteği, Samsung'un en iyisinin Samsung Electronics'in rakiplerine satıldığı anlamına gelir. Bir BBK telefonu alırsanız, Samsung'un en iyisine ve BBK'nin en iyisine sahip olabilirsiniz, bu da Samsung'un rekabet etmesi için zorlu bir kombinasyon oluşturur. Tek ihtiyacımız olan, bu şeyleri uluslararası olarak satmaya başlamak için bir BBK şirketi. Hey OnePlus, katlanabilir nerede?