Umre Şartları Nelerdir Umreye Kimler Gidebilir? Umreye gidebilme şartları neler? Umre'ye giderken yapılması gerekenler

Umre Şartları Nelerdir Umreye Kimler Gidebilir? Umreye gidebilme şartları neler? Umre'ye giderken yapılması gerekenler.. İslam dininin gerekliliklerinden olan Umre yıllardır milyonlarca müslüman tarafından gidilmekte. Koronavirüs salgını sebebi ile geçen yıl mart ayında ziyaretleri askıya alınan Umre ziyaretleri başlamıştı. Suudi Arabistan yönetimi 2 doz kovid-19 aşısı olanların umre ve ibadetlere izin verileceğini duyurdu. Peki, umre ne zaman ve kimler gidebilir? Suudi Arabistan'da alınan Koronavirüs tebirleri nelerdir? Umre ziyaretinin şartları nelerdir? Müslümanlar tarafından takip edilen son dakika gelişmelerini sizler için derledik. Umreye kimler gidebilir? Aşı yaptırmayanlar Umre'ye alınacak mı? Son dakika Umre hakkında merak edilenler..

umre4

Ağustos ayından itibaren Kovid-19 tedbirlerine uyulması koşulu ile aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini duyuran Suudi Arabistan, Umre için alınan tedbirleri de açıkladı. Umre ve ibadet izinlerinde sadece 2 doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olma şartı aranacağını açıklandı. Bununla beraber 10 Ekim'den itibaren umre yapma ve Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de ibadet etme izni ülke tarafından Müslümanlara verildi. Sadece ülkede kabul edilen Kovid-19 aşısından 2 doz olanlarla sınırlı tutulacağı da bildirildi. Geçen sene mart ayı başlarında koronavirüs sebebi ile umre ziyaretleri askıya alınmıştı. Bunun ardından bir ay sonra ülke dışından umre için gelenlerin kabul edilmeye başlandığı ülkelerde yurt dışından gelen ilk umre kafilesi 3 günlük bir karantinanın ardından Kabe'de tavaf yapabilmişti. Suudi Arabistan hükümeti Koroanvirüs salgını sebebi ile geçen sene sadece ülke içinden ve sınırlı sayıda hacı adayını ülkeye kabul etmişti.

Asgari Ücret Belli Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Asgari Ücret Belli Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

UMRE7

Umre ziyaretleri 10 Ekim tarihinden itibaren başlatıldı. 2 doz koronavirüs aşısını yaptıranlara umre ve ibadet izni verileceği duyuruldu. Bununla beraber açıklamada umre, ibadet veya ziyaret için izin alınmış fakat 2 doz aşısını yaptırmayan şahısların izinlerinin iptal olması kararı alındığını bildirildi. 2. dozu izin tarihinden 48 saat önce yaptırmış olmaları gerektiği ifade edildi. Bununla beraber ilgili Bakanlık koronavirüs ile alakalı tüm tedbir ve koruyucu önlemlerin, pandeminin seyrindeki gelişmelerle beraber sürekli değerlendirmede olacağını belirtti. Suudi Arabistan ağustos ayından itibaren Kovid-19 ile ilgili tedbirlerin önemine vurgu yaparak aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini duyurdu.