Üç Kuruş Halit Kim Ercan Kesal Kaç Yaşında Hangi Dizilerde Oynadı? Ercan Kesal evli mi? Ercan Kesal hayatı

Gözden kaçırmayın

Peaky Blinders özeti: altıncı seri, ikinci bölüm - gri adam kim? Peaky Blinders özeti: altıncı seri, ikinci bölüm - gri adam kim?

Üç Kuruş Halit Kim Ercan Kesal Kaç Yaşında Hangi Dizilerde Oynadı? Ercan Kesal evli mi? Ercan Kesal hayatı.. Show Tv'nin yeni dizisi Üç Kuruş'da Efe'nin akıl hocası Halit'e hayat verecek olan Ercan Kesal kimdir, kaç yaşında? Yönetmenliğini Sinan Öztürk'ün yaptığı senaryosunu ise Damla Serim, Eset Akçilad ve Murat Uyurkulak'ın yazdığı dizisi ekranlara geliyor. Dram, aksiyon ve polisiye türündeki dizi oyuncu kadrosu ve konusu ile dikkatleri üzerine çekti. Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç ve Diren Polatoğulları'nın yer aldığı Üç Kuruş dizisi oyuncu kadrosu ile fazlaca dikkat çekti. Üç Kuruş dizisi sevilen oyuncularından Ercan Kesal kimdir, kaç yaşında? Ercan Kesal nereli, hayatı hakkında merak edilenler..

ercan2

Çıngıraklı adlı roman mahallesinin koruyucusu olan Kartal aynı zamanda Mafya lideridir. Organize Büro'nun işini bilen komiseri Efe ile aralarındaki kovalamaca bir cinayet davası ile bambaşka bir yola sürüklenir. Katili yakalamak için girdikleri bu yolda katil hiç de tahmin edemeyecekleri bir isim çıkar. Ay yapım imzalı yeni dizisinin oyuncu kadrosunda sevilen isimler yer alıyor. Peki kadroda başrol oynayan Ercan Kesal kimdir, nereli? Ercan Kesal evli mi, çocuğu var mı? Ercan Kesal hangi dizilerde yer aldı? İşte Üç Kuruş dizisinin Halit'i Ercan Kesal kimdir?

ERCAN KESAL KİMDİR?

12 Eylül 1959'da Avanos'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ege Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi'nde eğitim gördü. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1984 yılında mezun olmuştur. Keskin Devlet Hastanesi, Balâ ve köylerinde sağlık ocağı hekimliği yapmış olan Ercan Kesal 2005 yılında Nazan Kesal ile evlendi. Bir tane çocuğu vardır.

ercan3

Üç Maymun, Bir Zamanlar Anadolu'da, Küf Ali Aydın, Hükümet Kadın, Hükümet Kadın 2, Ben de Özledim, Ben O Değilim, Cehennem, İçerde gibi yapımlarda yer aldı.

2017 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinde İdris Koçovalı karakterine hayat vermiştir. Alef'de Emin Alper'e hayat veren oyuncu Menajerimi Ara dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Son olarak Üç Kuruş dizisinde Efe'nin akıl hocası Halit karakterine hayat vermektedir. 62 yaşında olan Ercan Kesal Altın Koza, İstanbul Film Festivali Ödülleri, Sadri Alışık Ödülleri, Yeşilçam Ödülleri gibi birçok ödül aldı.