Üç Kuruş Başrol Oyuncuları Konuştu: Toplum İçindeki Yerimizi Sorgulatıyor Üç Kuruş Başrol oyuncuları diziyi anlattı Üç Kuruş ne zaman başlıyor Üç Kuruş Çukur gibi mi?

Üç Kuruş Başrol Oyuncuları Konuştu: Toplum İçindeki Yerimizi Sorgulatıyor Üç Kuruş Başrol oyuncuları diziyi anlattı Üç Kuruş ne zaman başlıyor Üç Kuruş Çukur gibi mi? Uraz Kaygılaroğlu ve Ekin Koç'un başrol oynayacağı diziye ait detaylar yavaş yavaş belli olurken dizinin başrol oyuncularından dizi hakkında açıklamalar geldi. Ay Yapım imzalı dizi her Pazartesi Show Tv ekranlarında yayınlanacak. Peki Üç Kuruş dizisi neyi anlatıyor?

kuruş2

Roman kültürünü ve mahalle kültürünü buluşturacak olan yeni dizi Üç Kuruş mafya lideri Kartal ve Organize Büro komiseri Efe'nin arasında geçen olayları ve bir cinayet vakası ile değişen hayatları anlatıyor. Çıngıraklı adlı mahallenin koruyucusu olarak bilinen Kartal'ın renkli maceralarını izleyeceğimiz dizide başrol oyuncuları dizi hakkında konuştu. 

Dizide mafya lideri Kartal'a hayat verecek olan Uraz Kaygılaroğlu izleyicilerin Üç Kuruş dizisinde kendilerinden bir parça bulacaklarını belirtti. Dizi için saçlarını boyatan ve imajını tamamen değiştiren Kaygılaroğlu savunma dersleri, darbuka ve dans eğitimi aldığını da dile getirdi. "Üç Kuruş', ötekileştirilenlerin hepsinin kendinden bir parça bulabilecekleri bir iş. Kartal çocukluğundan beri maruz kaldıkları ırkçılığın farkında olarak büyümüş bir roman. Adaletsiz olduğuna inandığı sistem içinde kendini toplumdan soyutlayarak ailesine ve topluluğuna adamış bir karakter. Başta ailesine ve yetiştiği sosyal çevreye olan bağlılığı ve adalet duygusu ile olan bağı Kartal karakterini seçmemdeki en büyük motivasyonlardı" ifadelerine yer verdi. Dizinin diğer başrolü Organize Büro'nun gözü kara komiseri Efe'ye hayat verecek Ekin Koç ise dizinin toplumsal yönüne dikkat çekti.

kuruş3

Güzel Günler 9. Bölüm Fragmanı Güzel Günler Yeni Bölümde Neler Olacak? Güzel Günler 9. Bölüm Fragmanı Güzel Günler Yeni Bölümde Neler Olacak?

Ekin Koç dizi hakkında "Üç Kuruş', hem bizim toplum içindeki yerimizi, rolümüzü ve statümüzü hem de başkalarıyla bu perspektiften kurduğumuz 'ast-üst', 'biz-ötekiler' gibi ilişkileri sorgulatıyor." sözleriyle özetlerken karakterini ise "Benim canlandırdığım Efe komiser, hayata ve insanlara dair yarattığı kalıplar üzerinden çoğumuzun yaptığı gibi sonuca varmayı benimsemiş, idealist, derdi olan bir karakter. Hikaye boyunca girdiği serüvenle insanlara, hayata ve kendi geçmişine karşı bakışının nasıl bir değişim geçireceğini seyredeceğiz." açıklamalarına yer verdi. Üç Kuruş yakında Show Tv ekranlarında her Pazartesi akşamı yayınlanacak.