Üç Kuruş Oktay Kimdir Civan Canova Nereli Kaç Yaşında? Üç Kuruş'un Oktay'ı Civan Canova hayatı

Üç Kuruş Oktay Kimdir Civan Canova Nereli Kaç Yaşında? Üç Kuruş'un Oktay'ı Civan Canova hayatı.. Yönetmenliğini Sinan Öztürk'ün yaptığı senaryosunu ise Damla Serim, Eset Akçilad ve Murat Uyurkulak'ın yazdığı dizisi ekranlara geliyor. Dram, aksiyon ve polisiye türündeki dizi oyuncu kadrosu ve konusu ile dikkatleri üzerine çekti. Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç ve Diren Polatoğulları'nın yer aldığı Üç Kuruş dizisi oyuncu kadrosu ile fazlaca dikkat çekti. Üç Kuruş dizisi sevilen oyuncularından olan Civan Canova kimdir, kaç yaşında? Civan Canova nereli, hayatı hakkında merak edilenler..

civan3

Çıngıraklı adlı roman mahallesinin koruyucusu olan Kartal aynı zamanda Mafya lideridir. Organize Büro'nun işini bilen komiseri Efe ile aralarındaki kovalamaca bir cinayet davası ile bambaşka bir yola sürüklenir. Katili yakalamak için girdikleri bu yolda katil hiç de tahmin edemeyecekleri bir isim çıkar. Ay yapım imzalı yeni dizisinin oyuncu kadrosunda sevilen isimler yer alıyor. Peki kadroda yer alan isimlerden olan Civan Canova kimdir, nereli? Civan Canova evli mi, çocuğu var mı? Civan Canova hangi dizilerde yer aldı? İşte Üç Kuruş dizisinin Oktay'ı Civan Canova kimdir?

CİVAN CANOVA KİMDİR?

Kısmetse Olur Eslem Kimdir Furkan'la Daha Önceden Tanışıyorlar Mı? Kısmetse Olur Eslem Kimdir Furkan'la Daha Önceden Tanışıyorlar Mı?

28 Haziran 1955 tarihinde dünyaya gelmiştir. Senarist, oyun yazarı ve tiyatro yönetmeni olan başarılı oyuncunun küçük yaşta anne ve babası ayrıldı. Annesi ikinci evliliğini dönemin ünlü isimlerinden Kartal Tibet ile yaptı. İlkokuldan sonra yatılı olarak TED Ankara Koleji'nde okumuştur. Ful Yaprakları, Gala, Kör Buluşma, Kızıl Ötesi Aydınlık gibi oyunlarda senaristlik yaptı. Birçok tiyatro oyunu yazdı.

civan2

Ayrıca Danton'un Ölümü, Julius Caesar, Kırmızı Pabuçlar, Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası, Antigone gibi birçok tiyatro filminde yer aldı. Ayrıca ünlü oyuncu 72. Koğuş, Sır, Eve Dönüş, Acı Lokma, Mutlu Ol Yeter, Nehir, Arkadaş, Yaşamak Bu Değil gibi sinema filmlerinde yer alan başarılı oyuncu Yalancı Şafak, Çiçek Taksi, Gece Yürüyüşü, Esir Kalpler, Eksik Etek, Arka Sokaklar, Ay Işığı, Karadayı, Fatmagül'ün Suçu Ne, Paramparça, Atiye gibi dizilerde yer alan başarılı oyuncu Üç Kuruş isimli dizide Oktay karakterine hayat veriyor.