Twitter değişikliği web sitelerinde büyük boşluklar bırakıyor. Daha sonra silinen gömülü tweetler artık boş bir kutu gösteriyor Twitter, üçüncü taraf web sitelerine yerleştirildiğinde silinen tweet'lerin gösterilme biçiminde küçük ama önemli bir değişiklik yaptı

Twitter değişikliği web sitelerinde büyük boşluklar bırakıyor. Daha sonra silinen gömülü tweetler artık boş bir kutu gösteriyor Twitter, üçüncü taraf web sitelerine yerleştirildiğinde silinen tweet'lerin gösterilme biçiminde küçük ama önemli bir değişiklik yaptı. En azından Mart ayının sonundan bu yana, sosyal medya ağı, gömülü bir tweet silindiğinde harici sitelerde boş bir kutu göstermeye başladı. Değişiklik, Kevin Marks'ın bir blog gönderisinde ayrıntılı olarak açıklandı .

Orijinal biçimlendirilmemiş metni koruyacağı zaman, Twitter'ın silinmiş ancak gömülü tweet'leri işleme biçiminden büyük bir değişiklik. Bu son değişiklikle birlikte, bu metin artık ortadan kalktı ve onu gömmüş herhangi bir hikayenin içinde bir boşluk bıraktı.

Twitter kıdemli ürün müdürü Eleanor Harding'e göre , değişiklik "insanlar tweetlerini silmeyi seçtiklerinde daha iyi saygı göstermek için" yapıldı. Ancak, bunları paylaşan hesabın askıya alınması gibi başka nedenlerle kaldırılan tweetleri de etkiler.

OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı

Buradaki en büyük örnek, 2021 başlarında hesabı askıya alınan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabı . Bu, klasik bir "bağlantı çürümesi" durumunda, Trump'ın gönderilerini ( The Verge ve Vox dahil olmak üzere ) yerleştiren yüzlerce makalenin artık çalışmadığı anlamına geliyor.

Bu, Trump'ın tweet'lerinin sonsuza kadar kaybolduğu anlamına gelmez. Platformdan uzaklaştırılmasından bu yana, gönderilerini kataloglamak için üçüncü taraf arşivleri ortaya çıktı ve kamu görevlilerinden silinen tweetleri izlemek için başka hizmetler var . Ancak Twitter'ın değişimi, bu tweet'leri haklarında yazılan haberler bağlamında görmeyi çok daha zorlaştırıyor.

Marks tarafından belirtildiği gibi, Twitter, tweet'leri boşaltmak için gömülü Javascript'ini kullanıyor. Orijinal metni görmek için tarayıcınızda Javascript'i devre dışı bırakabilirsiniz.

En hafif tabirle Twitter'ın herhangi bir uyarı yapmadan bu büyüklükte bir değişiklik yapması garip. Twitter , silinen tweetlerin eski davranışını tanımlayan destek belgelerini güncellemeden önce bile değişikliği uygulamaya koymuş görünüyor . Verge , yorum için Twitter'a ulaştı ve bu hikayeyi herhangi bir yanıtla güncelleyecek.

Twitter'ın gömülü silinmiş tweet'lerde yaptığı değişiklikler, şirketin hizmet için bir düzenleme düğmesi üzerinde çalıştığını resmi olarak duyurmasından birkaç saat sonra ortaya çıktı ve kullanıcıların tweet'lerin içeriğini gönderildikten sonra değiştirmelerine izin verdi. Bu özellik, kullanıcıların önemli bir kamu kaydı konusu olan ifadeleri düzenleyebilecekleri konusunda endişelere yol açtı.