Türksat 4a frekans ayarlama, 1 ocak 2022 Türksat 4A yeni ve güncel frekanslar, tüm kanallar otomatik ve manuel kanal ayarlama ve kurulumu nasıl yapılır, ülke tv türksat 4a frekansı kamumanset.com da.

Türksat 4a frekans ayarlama, 1 ocak 2022 Türksat 4A yeni ve güncel frekanslar, tüm kanallar otomatik ve manuel kanal ayarlama ve kurulumu nasıl yapılır, ülke tv türksat 4a frekansı kamumanset.com da.

Türksat 4a frekans ayarları aralıklar ile güncelleniyor. Her geçen gün frekans listesine eklenen yeni kanal frekanasları ve değişen decoderlar nedeniyle, hemen her gün kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Türksat 4a uydusu yenilenen frekans kodları ile kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Televizyon yayınlarında HD kalitede bir yayın politikası izleyen Türksat, Türksat 4A uydusu frekans listesine her ay yeni kanallar ekleniyor. Türksat 4a, uydu listelerine yeni olarak eklediği frekanslar ile radyo ve televizyon sektöre büyük destek veriyor. Türksat 4A frekans 2016 HD kalitedeki yayınları izlemek için, yapılması gereken sadece televizyonun ayarlarını otomatik ya da manuel olarak ayarlamak olacaktır. Türksat otomatik arama frekansı bilgilerini Türksat'ın internet sitesi üzerinden edinilebileceği gibi, Haberinin devamında bulunan linklere tıklayarakta edinilebilmektedir. Türksat 4A frekans ayarları nasıl yapılır? Türksat 4A frekans ayarlama sorularının cevabını kamumanset.com da bulabilirsiniz.

images

TÜRKSAT 4A FREKANS LİSTESİ 
Türksat 4A uydu frekansları türk televizyon kanallarının uydu üzerinden yayınlanması hizmetine devam ediyor. Uzaya fırlatıldığı günden bugüne kadar Türkiye'nin en çok kanal barındıran uydusu olma özelliğini taşıyan Türksat, daha önceleri 2A veya 3A olarak yayın yapmasına rağmen sürekli olarak görüntü kalitesinin güncellenmesi nedeniyle, sonraki yıllarda Türksat 4a uydusu üzerinden hizmet vermeye başladı. 

1 OCAK 2016 TÜRKSAT 4A GÜNCEL FREKANS LİSTESİ

1 Ocak 2016 Türksat 4A Güncel Frekans Listesi Not: Şifreli Kanallar, Test Yayınları ve Radyo Yayınları Dahil Değildir. Temiz 286 adet şifresiz televizyon yayın kanalları bulunmaktadır. Dikkat Edilmesi Gereken Kanallar(Korsan Kanallar) Bu kanallar kısa vadede hizmet verip. Bu kısa vadede çeşitli aladataıcı ürün satışları yaparak insanları mağdur etmektedirler. Bu kanallara tibar ermemek gerek.

TÜRKSAT 4A FREKANS LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

TÜRKSAT 4A OTOMATİK FREKANS AYARLAMA İÇİN TIKLAYIN

UYDU ALICILARI TÜRKSAT 4A GÜNCEL AYARLAMA NASIL YAPILIR

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncellenmektedir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.

maxresdefault 

UYDU ALICILARINDA YENİ UYDU FREKANSLARININ AYARLANMASI 

Diğer Uydu Alıcıları İçinse;

AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor

11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.   Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.   Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

TÜRKSAT 4A KANAL AYARLARI NASIL YAPILACAK?

Türksat 4a, TV kanalına ait frekans bilgilerini uydu alıcınıza tek tek girmenize gerek olmadan yapmanız gereken, Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılmasıgüncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterlidir. Ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda kanalları manuel olarak ekleyebilmeniz için listede belirtilen frekans kodlarını girerekte kanal ayarlaması yapabilirsiniz. 

TÜRKSAT 4A UYDU KURULUMU VE AYARLARI VİDEOLU ANLATIM