TTNET hız testi son günlerde oldukça önemli. Hız testi kaç olmalıdır ve yükseltme işlemi hakkında merak edilen detaylar Kamumanset.com'da.

TTNET hız testi son günlerde oldukça önemli. Hız testi kaç olmalıdır ve yükseltme işlemi hakkında merak edilen detaylar Kamumanset.com'da.

Asgari Ücret Belli Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Asgari Ücret Belli Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Yurdun birçok yerinde abone sayısını arttıran Türk Telekom TTNET hız testi ile artık kullanıcılar internet üzerinden hızlarını ölçebiliyor, ödeme, sorgulama ve döküm yapabiliyor. Kredi kartı ile menülerden seçerek yapabilir, önceki aylara ait olan dökümlerinizi de görebilir TTNET sayfası ile yaparak online bilgi alabilirsiniz. Üstelik artık 3D güvenlik sistemleri olduğu için ödemeler oldukça güvenli yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile Avea ve TTNET'i de bünyesine kattığını açıklayan Türk Telekom firması artık tek bir isim altında buluşuyor. Yakında müşterilerine haftada iki gün bedava interne sunacaklarını da duyuran Türk Telekom'un bu hizmeti ile ilgili Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk şu bilgileri verdi: “Birbirinden farklı ihtiyaçları ve beklentileri olan her bir müşterimizin iletişim ve eğlence ihtiyacına en güçlü ve en doğru şekilde cevap vermek üzere çalışıyoruz. 1 Nisan’da 4.5G’nin kullanıma sunulmasından sonra hız deneyiminin artmasıyla birlikte müşterilerimizin data kullanımının daha büyük bir ivmeyle artacağını öngörüyoruz. Müşterilerimizin bu ihtiyacını dikkate alarak hayata geçirdiğimiz kampanyamızla Türkiye’de bir ilke imza atarak yılsonuna kadar haftada iki gün cepten interneti ücretsiz olarak sunuyoruz." dedi Yeniliklerle daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmek isteyen Türk Telekom 4.5 G ile daha da hızlı olacak.  TTNET hız testi kaç olmalıdır  sorusu son gülerde bu yüzden sıklıkla soruluyor. Bağlantı hızının beş farklı frekansı için on sekiz paket yapılan ve dördüncü nesil kablosuz iletişim ağına 4.5 G deniliyor ve bu şimdilerde kullandığımız 3G'nin üstünde bir çok özellik barındırıyor. Türkiye'de gelişmiş hali 4.5 şeklinde geçen ağın LTE Advanced bağlantı hızı 300Mbps olurken standart versiyonu ise 100Mbps hıza çıkabiliyor. 4.5 G teknolojisi ile sıkça karşılaşılan telefon görüşmesi kesilmeleri de tarihe karışacak. Çünkü bu teknoloji ile bir kilometreden daha uzun olan tüneller ve konvansiyonel tren hatları da kapsama alanına girebilecek. Böylece tünele girdiğinizde telefon görüşmelerinizde ve internet bağlantınızda kesintiler olmayacak. Hız testi hakkında merak edilen detaylar Kamumanset.com'da.

1-33

TTNET HIZ TESTİ KAÇ OLMALIDIR?
TTNET hız testi için ilk önce internetinizi kapatmanız gerekiyor ve daha sonra modeminizin ethernet girişinin bağlı olduğuna emin olmalısınız. Bilgisayarınızda hız testi sayfası (http://hiztesti.ttnet.com.tr/) dışında açık olan bir sayfa var ise kapatmalısınız.İnternetinizin başka bir bilgisayar tarafından kullanılmadığına emin olduktan sonra işleminizi yapabilirsiniz. Böylece TTNET hız testi kaç olmalıdır sorusunun cevabını da anında görüntüleyebilirsiniz. Evinizde birden fazla bilgisayar aynı zamanda interneti kullanıyor ise bağlantınızın hızı da bunların sayısına bağlı olarak değişecek veya düşecektir.

2-36

TTNET HIZ TESTİ YÜKSELTME İŞLEMİ ARTIK ÇOK KOLAY

İnternet hız testi başlatmadan önce Türk Telekom'un 'hiztesti.turktelekom.com.tr/' adresine girmeniz gerekmektedir. Doğru sonuçları alabilmek için bazı işlemlerin yapılması gerekiyor, bunlardan biri ilk önce kablosuz internet bağlantısını kapatmak oluyor. Daha sonra ise bilgisayarınızın modem cihazınıza ethernet girişi ile bağlı olup olmadığını kontrol ettikten sonra bilgisayarda çalışır durumda olan uygulamaları ve programları kapatmalısınız. Örneğin internet bağlantısı ile çalışan 'IPTV' gibi uygulama ve hizmetlerin kapatılması gerekiyor, bu işlem yapılırken kullanılabilecek tek sayfa 'hız testi sayfası' olmalıdır. İnternet hız testi ile kesin sonuç almak için bağlantınızın başka bilgisayarlar tarafından kullanılmadığından emin olmalısınız. Bu adımları takip ettikten sonra istediğiniz hız testi bilgisinden kesin sonuç alabilirsiniz. TTNET hız testi yükseltme işlemini ise müşteri hizmetleri arayarak ya da en yakın TTNET şubesine giderek yapabilirsiniz.