TTNET borç ve fatura ödeme artık online da kullanılabiliyor. Aboneler için önemli olan TTNET hız testi nasıl yapılır, detayları ile Kamumanset.com'da.

TTNET borç ve fatura ödeme artık online da kullanılabiliyor. Aboneler için önemli olan TTNET hız testi nasıl yapılır, detayları ile Kamumanset.com'da.

2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS | İngiltere İnceleme 2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS | İngiltere İnceleme

Abonelerine bir çok konuda hizmet sunan TTNET fatura ödeme işlemlerinde de kolay kullanım imkanı sunuyor. Aboneler dilediği zaman sorgulama işlemi yaparak ne kadar ödeme yapacaklarını görebiliyor. Artık en ufak işlemleri bile artık internet üzerinden yapabildiğimiz teknoloji dünyasında Türk Telekom kullanıcılarına internet üzerinden ödeme, sorgulama ve döküm yapma olanağı sağlıyor. Ayrıca kredi kartı ile ekrana gelecek olan menülerden seçim yaparak dilekdikleri zaman TTNET borç ödeme yapabilir, önceki aylara ait olan dökümlerinizi de görebilirsiniz. Üstelik artık 3D güvenlik sistemleri olduğu için ödemeler oldukça güvenli yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile Avea ve TTNET'i de bünyesine kattığını açıklayan Telekom firması artık tek bir isim altında buluşuyor. Yeniliklerle daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmek isteyen firmanın merak edilen ödeme ve TTNET hız testi detayları Kamumanset.com'da.

t1

TTNET FATURA ÖDEME ONLİNE 
TTNET fatura ödeme hizmeti ile sadece internet kullanımında değil kullandıkları internetin detaylı bilgileri hakkında da kullanıcılara çeşitli imkanlar sağlıyor. Bunların en çok merak edilenleri arasında kota işlemleri ve fatura borç sorgulama bilgileri yer alıyor. Tek bir sayfa üzerinden artık geçmiş borçlarınızı, önceki ödemelerinizi, ödenmeyen faturalarınızı, tarihlerini ve anlık borçlarınızı öğrenebilmeniz mümkün oluyor. TTNET'in istenilen bilgiyi direkt sunuyor olması vatandaşlara hem kolaylık sağlıyor hem de net sonuçlara ulaştırıyor. Dilerseniz adres bilgilerinizi ve tarifenizi de değiştirebilirsiniz. Lider firmalardan biri olan Türk Telekom üyelik bilgileri girildiğinde tüm bilgileri sunuyor. TTNET sayfasına girdiğinizde sizden tutar ve hizmet sağlayıcısı, isim soy isim, telefon numarası gibi bilgilerinizi girdiğiniz takdir de istediklerinize ulaşabiliyorsunuz. TTNET fatura ödeme için ayrı bir üyelik almanız gerekmediği gibi sorgulama için de şubelere gitmenize gerek kalmıyor.

TTNET BORÇ ÖDEME İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN!

TTNET BORÇ ÖDEME İŞLEMİ ÇOK BASİT
Herkesin bütün işlerini hızla yapmak istediği teknoloji çağında TTNET borç ödeme işlemlerinde de kolaylık sağlıyor. Online hizmetlerden faydalanmak için ilk olarak TTNET sayfasına tıklamak gerekiyor. Gelecek olan ekranda online hizmet merkezine daha sonra da bireysel işlem yapacaksanız bireysel, kurumsal işlem yapacaksanız kurumsal butonuna tıklamanız gerekiyor. Üye olmadan işlem yapabilmek için yine ekrana gelen borç sorgulama ve ödeme bağlantısına tıklamalısınız. Güvenlik kodu ve kullanıcı numarası da girildiğinde sorgulama işlemi tamamlanmış oluyor ve merak ettiğiniz detaylar karşınıza geliyor. Hem güncel hem de güvenli olan bu hizmetin dışında başka işlemler yapmanız da mümkün örneğin; e-fatura, arıza durumu, hız testi, şikayet oluşturma, fiber sorgulama, en yakın eczaneyi bulma, istek bildirimi ve tamirat işlemleri gibi hizmetlerden de hiçbir ücret ödemeden yararlanılabiliyor. Sadece telefon ve internet değil yine bir diğer Türk Telekom hizmeti olan tivibu ve mobil işlemler için de borç sorgulama yapılabiliyor. Kullanıcılar için TTNET fatura sorgulama işlemleri tek bir hizmet için değil tüm hizmetler için geçerli, yani dilerseniz tivibunuzun aylık ödemesini de kredi kartı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom yakında hayatımıza girecek olan 4.5 g için hazırlıklara da başladı. Hatta bu hazırlıklarını daha ileri bir boyuta taşıyan telekomünikasyon devi 5G’ye yön verecek teknolojiler arasında olan "ProgRAN"’ı tanıttı. ProgRAN isimli proje 5G radyo erişim ağlarına yönelik çalışmalar içeriyor. Argela Genel Müdürü Bülent Kaytaz 5 G için şunları söyledi: "Bugüne kadar yüz milyonlarca dolarlık ürün geliştirdik. 5G teknolojisinde de öncü rolünü üstlenmiş durumdayız. Bugün dünyada firmalar ürün üretmeden sadece patent geliştirerek milyarlar kazanıyorlar. Bu sebeple üretilenin fikri mülkiyeti bize ait olmalı. Şu anda her üretilenin fikri mülkiyeti için yüzde 20-25'lik lisans bedeli ödüyoruz." dedi.

t2

TTNET HIZ TESTİ NASIL YAPILIR?
TTNET hız testi için ilk önce internetinizi kapatmanız gerekiyor ve daha sonra modeminizin ethernet girişinin bağlı olduğuna emin olmalısınız. Bilgisayarınızda hız testi sayfası (http://hiztesti.ttnet.com.tr/) dışında açık olan bir sayfa var ise kapatmalısınız.İnternetinizin başka bir bilgisayar tarafından kullanılmadığına emin olduktan sonra işleminizi yapabilirsiniz. Böylece TTNET hız testi nasıl yapılır sorusunun cevabını da anında görüntüleyebilirsiniz. Evinizde birden fazla bilgisayar aynı zamanda interneti kullanıyor ise bağlantınızın hızı da bunların sayısına bağlı olarak değişecek veya düşecektir.

TTNET HIZ TESTİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

TTNET HIZ TESTİ YÜKSELTME
İnternet hız testi başlatmadan önce Türk Telekom'un 'hiztesti.turktelekom.com.tr/' adresine girmeniz gerekmektedir. Doğru sonuçları alabilmek için bazı işlemlerin yapılması gerekiyor, bunlardan biri ilk önce kablosuz internet bağlantısını kapatmak oluyor. Daha sonra ise bilgisayarınızın modem cihazınıza ethernet girişi ile bağlı olup olmadığını kontrol ettikten sonra bilgisayarda çalışır durumda olan uygulamaları ve programları kapatmalısınız. Örneğin internet bağlantısı ile çalışan 'IPTV' gibi uygulama ve hizmetlerin kapatılması gerekiyor, bu işlem yapılırken kullanılabilecek tek sayfa 'hız testi sayfası' olmalıdır. İnternet hız testi ile kesin sonuç almak için bağlantınızın başka bilgisayarlar tarafından kullanılmadığından emin olmalısınız. Bu adımları takip ettikten sonra istediğiniz hız testi bilgisinden kesin sonuç alabilirsiniz. TTNET hız testi yükseltme işlemini ise müşteri hizmetleri arayarak ya da en yakın TTNET şubesine giderek yapabilirsiniz.