Tom Cruise'un Demir Adamı Büyük Bir MCU Riskidir. Tom Cruise'un muhtemelen Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ta Iron Man oynaması büyük bir risk ama aynı zamanda Robert Downey Jr.'ın MCU'daki versiyonunu daha iyi hale getirebilir.

Tom Cruise'un Demir Adamı Büyük Bir MCU Riskidir. Tom Cruise'un muhtemelen Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ta Iron Man oynaması büyük bir risk ama aynı zamanda Robert Downey Jr.'ın MCU'daki versiyonunu daha iyi hale getirebilir. Marvel Studios, yakında çıkacak olan Sam Raimi ve Benedict Cumberbatch gişe rekortmeni ile çoklu evrenini oluşturmaya devam ediyor. Spider-Man: No Way Home'daki olaylarla yola çıkan  Doctor Strange in the Multiverse of Madness , Peter Parker'a (Tom Holland) yardım etmek için eylemlerinin sonuçlarıyla uğraşırken, ünvanlı büyücünün birden fazla gerçeklikte seyahat ettiğini görecek.

Erkan Kolçak Köstendil'den Şaşırtan Evlilik Açıklaması Erkan Kolçak Köstendil'den Şaşırtan Evlilik Açıklaması

Marvel Studios, Infinity Saga'daki çoklu evren fikriyle uğraştı ve Avengers: Endgame diğer zaman çizelgelerinin ve gerçeklerin varlığını doğruladı. Bununla birlikte, 4. Aşamada, franchise, Loki'nin He Who Remains'in (Jonathan Majors) ölümünün ardından çoklu evrenin çöküşünü açıkça kurmasıyla daha da derine iniyor . Seri ayrıca, MCU'nun Iron Man gibi tanıdık karakterlerin yeni versiyonlarını piyasaya sürmesine izin veren varyant kavramını da tanıttı. Ancak Downey'nin geri dönüşü söz konusu olmadığı için, Marvel Studios Iron Man'i oynamak için farklı bir oyuncu getirebilir ve söylentilere göre Cruise, Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ta göreve hazır.

Downey'den Tony Stark'ın ne kadar sevildiği göz önüne alındığında , Marvel Studios'un karakteri oynayan farklı bir aktörü tanıtmayı düşünmesi, Cruise gibi bir süperstarın MCU'ya katılması anlamına gelse de büyük bir risk. Yenilmez sadece ilk üç Aşaması için franchise'ın poster çocuğu değildi, aynı zamanda Demir Adam'ın Avengers: Endgame'deki ölümü de karakterin 11 yıllık yayını güzel bir şekilde tamamladı. Ancak Marvel Studios, Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ta Cruise'u bir Iron Man varyantı olarak getirerek gerçekten risk alıyorsa, Downey'nin versiyonunu daha iyi hale getirmesi bile mümkün. Bir karakter olarak, Tony Stark nefret edilmek içindir; kendini beğenmiş ve bencildir. Kabul, ondan nefret etmek zor çünkü karizma sızdırıyor - Downey'nin mükemmel oynadığı bir şey, bu nedenle dahi milyarder hızla hayranların favorisi haline geldi. Marvel, Iron Man'in daha kötü bir versiyonunu piyasaya sürerse ve Cruise onu selefinin yaptığı kadar iyi satmazsa, bu Downey'nin rolde gerçekten ne kadar iyi olduğunu pekiştirir.

Marvel Studios bunu kasıtlı olarak bile yapabilirdi. Cruise, oyunculuk özgeçmişinden de anlaşılacağı gibi harika bir aktör. Ancak, Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ta Iron Man'in sevimli bir versiyonunu yapmak yerine Kevin Feige ve ekibi, karakterin daha az sevilesi bir tekrarını sunmayı tercih edebilir. Bu Demir Adam varyantının Profesör X (Patrick Stewart) ile birlikte İlluminati'nin bir parçası olduğunu varsayarsak, güçlü bireylerin çoklu evreni kontrol etmek isteyen filmin kötü adamları olarak hareket edebileceği teorilerini destekleyebilir. Doctor Strange'in muazzam bir güce sahip olmasını sevmiyorlar , bu yüzden Spider-Man: No Way Home'daki rolünden dolayı onu azarlıyorlar.. Bir zamanlar Iron Man rolü için en iyi seçim olan Cruise, sinema deneyiminin kendisi için ne kadar önemli olduğu konusunda açıktı, bu yüzden filmlerinde dublörler söz konusu olduğunda sınırları zorlamaya devam ediyor. Dolayısıyla, önerilen bu rol en gurur verici olmasa da, halka eğlence sağlamak adına bunu yapmaya açık olabilir. 

Her durumda, Cruise, Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ta Iron Man oynamaya başlarsa, bunun MCU'da tekrar eden bir olay olmasını beklemeyin. Şanslar, Marvel Studios'un çoklu evrenini kurma çabalarının bir parçası olarak tek seferlik bir şey olurdu. Sonuçta, franchise, en azından öngörülebilir gelecek için Downey'nin Tony Stark'ı olmadan devam etmek zorunda kalacak.