TikTok, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların video uygulamasına erişememesine neden olan dört saatlik bir kesintinin ardından SONUNDA yedeklendi

TikTok, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların video uygulamasına erişememesine neden olan dört saatlik bir kesintinin ardından SONUNDA yedeklendi

TikTok, bugün erken saatlerde dört saatlik bir kesintinin ardından teknik bir sorunu çözdü
Down Detector'a göre 7.000'den fazla sorun raporu vardı. Sinirli kullanıcılar, GMT saat 11:30 civarında videoların gösterilmediğinden şikayet etmeye başladı. TikTok sorunun nedenini açıklamadı ancak 15:30'da çözüldüğünü doğruladı 
TikTok , bazı kullanıcıların yaklaşık dört saat boyunca video paylaşım uygulamasına erişememesine neden olan teknik bir sorunu çözdüğünü söyledi.

Kesinti sorunlarını izleyen bir web sitesi olan Down Detector'a göre, bugün yaklaşık 11:30 GMT (06:30 ET) itibariyle 7.000'den fazla sorun raporu vardı.

Çin sosyal ağının sözcüsü, sorunun 15:30 GMT'den (10:30 ET) kısa bir süre sonra çözüldüğünü doğruladı, ancak nedenini açıklamadı. MailOnline'a 'Az sayıda kullanıcının daha önce TikTok uygulamasıyla ilgili bir sorunu vardı ve şimdi çözüldü' dediler.

Daha önce, sinirli TikTok kullanıcıları kesintiden şikayet etmek için Twitter'a gitti, bazıları videolarının gösterilmediğinden şikayet etti.

Nathalie Miranda şunları yazdı: 'Tamam, yani TikTok kapalı, sadece onlar mı diye merak eden varsa diye!

'Neyse ki burada Twitter dünyamız var.' Başka bir kullanıcı ekledi: 'TikTok başka biri için kapalı mı?'

Diğerleri, kesintiden 'son derece rahatsız olduklarını' söyledi.

Jules şöyle yazdı: 'Bizi toplu olarak #tiktokdown'a düşmekten alıkoymanın aşırı ama etkili yolu'. 

Birleşik Krallık'ta, sorunların çoğu Londra, Birmingham ve Nottingham'da rapor edilirken, ABD'de New York ve Atlanta'daki kullanıcılar çok sayıda şikayette bulundu. TikTok'un üç dakikalık video sınırını kaldırdığını açıklamasından bir haftadan biraz fazla bir süre sonra  geldi  ve yakında tüm kullanıcıların 10 dakikaya kadar klip yüklemesine izin verecek.

AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor

Mevcut limiti Temmuz 2021'de getirdi ve başlangıçta orijinal 15 saniyeden genişleterek 60 saniyeden artırdı.

Uygulama uzun zamandır kısa biçimli bir video platformu olarak görülüyordu, ancak şimdi YouTube, Instagram ve Facebook'un beğenilerine daha da fazla rakip olmak için manevra yapıyor.

Genişletilmiş video uzunluğu, TikTok kullanıcılarına  güzellik eğitimleri, yemek pişirme demoları ve komedi skeçleri gibi klipler çekerken daha fazla esneklik sağlayacak. 

Şu anda klip oluşturan herkesin, izleyicileri 'Bölüm 2' veya daha uzun bir video için onları takip etmeye teşvik etmesi gerekiyor.