Resul Dindar Kimdir Kaç Yaşında Resul Dindar Nereli

Resul Dindar Kimdir Kaç Yaşında Resul Dindar Nereli Resul Dindar hakkında merak edilenler Resul Dindar Hayatı

Resul Dindar Kimdir Kaç Yaşında Resul Dindar Nereli

Resul Dindar Kimdir Kaç Yaşında Resul Dindar Nereli Resul Dindar hakkında merak edilenler Resul Dindar Hayatı.. Karadeniz Müziği denilince akla gelenlerden olan Resul Dindar kimdir kaç yaşında? 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla beraber Karmate grubunu kuran müzisyen başarılı kariyer hayatı ile dikkat çekti. Daha sonra müzik hayatına tek başına devam eden Resul Dindar Divane adlı ilk solo albümünü 2013'te yayınlayan Dindar başarısı ile dikkat çekmeye devam ediyor. Peki Resul Dindar kimdir kaç yaşında?

RESUL DİNDAR KİMDİR?

Türk halk müziği sanatçısı olan Resul Dindar 24 Ocak 1982'de dünyaya gelen Resul Dindar Artvinlidir. 2008 senesinde Temmuz ayında arkadaşları ile beraber Karmate grubunu kurdu. Nani ve Nayino adlı albümleri çıkaran müzisyen 2012 de kendi müziğini yapmaya başladı. Doğu Karadeniz Bölgesi'nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi dillerinde de şarkılar seslendirmektedir.

Derya Batum ile evlenen Resul Dindar'ın 2019 yılında dünyaya gelmiş 1 kızı bulunmaktadır. Ünlü müzisyen Resul Dindar birçok albüm çıkarmış başarılı biz müzisyendir.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER