Son Dakika

Öykü Karayel Meryem'in benden çok artısı var açıklaması

Kamumanset.com - Öykü Karayel'den Bir Başkadır dizisi Meryem yorumu "Meryem'in benden çok artısı var" açıklaması Bir Başkadır Öykü Karayel'den Meryem rolü hakkında samimi itiraflar..

Televizyon 17.11.2020, 22:37 17.11.2020, 22:37 athena
Öykü Karayel Meryem'in benden çok artısı var açıklaması

Kamumanset.com - Netflix platformlarında yaınlanan farklı kültürlerin aynı dünyada yaşamlarını konu alan Bir Başkadır dizisinin başrolü Öykü Karayel canlandırdığı Meryem rolü hakkında konuştu. Samimi itiraflarda bulunan Öykü Karayel'den Meryem açıklaması çok konuşuldu. Netflix'in yeni Türk dizisi Bir Başkadır'ın Öykü Karayel'i çok konuşuldu. 

Ünlü oyuncu Öykü Karayel  "Meryem içimizden biri. Beraber yaşadığımız insanlardan biri" derken rolü ve kendisi arasındaki benzerlikler ve farklılıklar hakkında şöyle konuştu: "Onun bana göre artıları var! Mesela Meryem, sezgileri çok kuvvetli bir kadın. İçgüdüsel olarak, kendine, neyin iyi geldiğini biliyor. Kendisini ifade etmekte aslında bana nazaran çok daha başarılı! Ama birtakım kalıpların içine düşmüş. Sıkışmış hissediyor bazı açılardan kendini. Peki bu, onun suçu mu? Hayır! Hayat, buna sebep olmuş, yaşadığı sosyal çevre buna sebep olmuş… Fakat oradan çok saf, çok naif bir şekilde kendine çıkış yolları bulabiliyor." açıklamalarına yer verdi. Öykü Karayel açıklamalarına "Hepimiz elimizden geleni yaptık. Çünkü hikayeyi çok sevdik. Çok inandık… Meryem'in ailesi zor durumda. Yengesinin psikolojik sorunları var, bir derdi var. Dizinin başında bilmiyoruz ne olduğunu, sonuna doğru öğreniyoruz. Kadın, ruh gibi, varla yok arası. Yeğenlerinin bir tanesi konuşamıyor. Abisi, bütün aileye bakmaya çalışıyor, baskı altında. Ekonomik olarak çok zor durumdalar yani. Evin içinde bir kaos ortamı var. Ama Meryem, bu şartlar altında bile, sürekli çalışan, didinen, yengesini de idare eden, abisini de sakinleştiren bir karakter. Dizinin başında, kadın karakterler, hayat içinde bir o yana, bir bu yana savruluyor gibi gözükse de aslında hepsi çok güçlü kadınlar. Zaten sonunda da o dönen çarkı ellerine alıyorlar. Kadının gücünü de görüyoruz dizide." şeklinde devam etti.

Başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman ve Defne Kayalar'ın yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Tülin Özen, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Bige Önal gibi isimler yer almaktadır.

Yorumlar (0)