Osman Gazi Kimdir Kaç Yaş Yaşında Bey Oldu

Osman Gazi Kimdir Kaç Yaş Yaşında Bey Oldu Osman Bey hakkında merak edilenler

Osman Gazi Kimdir Kaç Yaş Yaşında Bey Oldu

Osman Gazi Kimdir Kaç Yaş Yaşında Bey Oldu Osman Bey hakkında merak edilenler.. ATV ekranlarının sevilen dizisi  Kuruluş Osman dizisinin takipçileri Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Bey'in hayatını merak ediyorlar. Peki Osman Gazi kimdir? Osman Bey kaç yaşında vefat etti, türbesi nerede? Osman Bey kaç yaşında bey oldu? İşte Osman Gazi hakkında tarihin tozlu raflarına kaldırılmış merak edilen bilgiler..

ATV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman dizisi sebebiyle her hafta en çok merak edilen konuların başında Osman Gazi'nin hayatı yine izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki Osman Bey kimdir kaç yaşında? Osman Bey'in hayatı hakkında merak edilenler..

OSMAN BEY KİMDİR?

Osman Gazi mahlası ile bilinen Osman Bey  Osmanlı Hanedanı'nın kurucusu ve beyliğin ilk padişahı olan hükümdardır. Osman Bey dedesinin Süleyman Şah veya Gündüz Alp isimli Kayı Beyi olduğu bilinir. Babası Ertuğrul gazidir. Annesi ise Halime Hatundur. 1258 yılında Söğüt'de dünyaya gelen Osman Bey 1281 yılında 23 yaşındayken Ömer Abdulaziz Bey'in kızı Malhun Hatun ile evlenmiştir. Ardıdan Osmanlı Devleti'nin başına geçecek olan Orhan Gazi dünyaya gelmiştir.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER