Son Dakika

Kuruluş Osman Savcı bey Ölüyor mu Kanbolat Görkem Diziden Neden Ayrıldı

Kamumanset.com - Kuruluş Osman Savcı bey Diziden Neden Ayrıldı Savcı Bey Öldü mü. Kanbolat Görkem diziden neden ayrıldı. Kanbolat Görkem kimdir kaç yaşında

Televizyon 18.11.2020, 20:37 18.11.2020, 20:37 Efsane
Kuruluş Osman Savcı bey Ölüyor mu Kanbolat Görkem Diziden Neden Ayrıldı

Kamumanset.com - Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizinde Ertuğrul beyin oğlu olarak ilk sezon diziye katılan Savcı bey rolündeki Görkem Kanbolat bir süredir ortalıkta görünmüyordu. Ancak diziye tekrardan bu sezon dahil olan Savcı bey, Osman’la arasındaki çekişmelerle bolbol gündeme geldi. Geyhatu Osman’ın oğlunu öldürdüğünü düşünerek kayı obasına gelip Kayılara savaş istemiştir. Ancak Ertuğrul bey Geyhatu ile görüşmeye Osman yerine Savcı bey ve bir grup alpi göndermiştir. Osman yolda abisi Savcı beyin önünü keserek kendisininde onunla gelmek istediğini söylesede sonradan ortaya çıkan ve Osman’ı takip eden Ertuğrul bey engel olmuş ve Osmanı göndermemiştir.

Geyhatuyla görüşen Savcı bey oğlunun ölmediğini söylemiştir. Oğlunu bulup getirmesi halinde Kayı obasına saldırmaktan vazgeçmesini isteyerek geyhatunnun yanından ayrılmıştır. Geyhatunun oğlunun yerini bulan Savcı bey oğlunu kurtarmış nacak arkasından kılıçlanarak Geyhatunun oğlu tarafından öldürülmek istenmiştir. Henüz ölüp ölmediği belli olmayan Savcı beyin diziden ayrılıp ayrılmayacağı konusu gündeme gelmiştir.

KURULUŞ OSMAN SAVCI BEY KİMDİR?

Saru Batu Savcı Bey 1249'da Domaniç Akmeşhed / Alçay'da doğdu. Oğuzlar’ın Bozok kolunun Kayı Boyu’na mensup olup Ertuğrul Gazi’nin üç oğlundan ikincisidir. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi'nin ağabeyidir. Domaniç savaşı (1287) esnasında şehit düşmüştür. İki oğlu bulunmaktadır Bayhoca ve Süleyman Bey'dir.

KANBOLAT GÖRKEM ARSLAN KİMDİR?

Kanbolat Görkem Arslan, 04 Kasım 1980 tarihinde Düzce'de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde alan Arslan, televizyon ekranlarındaki kariyerine 2004 yılında Çemberimde Gül Oya ile başlamıştır. 1998 yılından bu yana Tiyatro sahnelerinde ye alan Arslan'ın 'Daire','Yurt', 'Teslimiyet' gibi sinema filmleri de bulunmaktadır.

YER ALDIĞI PROJELER

HAYAT BAZEN TATLIDIR, 2016

POYRAZ KARAYEL, Kanal D, 2014

TATAR RAMAZAN, ATV, 2013

YER GÖK AŞK, FOX TV, 2010

ASİ, Kanal D, 2007

HATIRLA SEVGİLİ, ATV, 2006

KIRIK KANATLAR, Kanal D, 2005

ÇEMBERİMDE GÜL OYA, Kanal D, 2004

Yorumlar (0)