Kuruluş Osman Ertuğrul Bey Gerçek Tarihte Nasıl Ölmüştür Tamer Yiğit Diziden ayrılıyor mu

Kamumanset.com - Kuruluş Osman Ertuğrul Bey Gerçek Tarihte Nasıl Ölmüştür Tamer Yiğit Diziden ayrılıyor mu Tamer Yiğit kaç yaşında Tamer Yiğit Kimdir evli mi, Ertuğrul Gazi kaç yıl beylik yaptı.

Televizyon 18.11.2020, 20:14 18.11.2020, 20:14 athena
Kuruluş Osman Ertuğrul Bey Gerçek Tarihte Nasıl Ölmüştür Tamer Yiğit Diziden ayrılıyor mu

Kamumanset.com - Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey karakterini canlandıran Tamer Yiğit oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekti. Tamer Yiğit yeni sezonda oyuncu kadrosunda katıldı. Ertuğrl Bey'i canlandıracak Tamer Yiğit kimdir? Tamer Yiğit hayatına dair mrak edilenler...

TAMER YİĞİT KİDİR?

Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey karakterine hayat veren Tamer Yiğit 1942 Balıkesir'de dünyaya gelen Tamer Yiğit İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde öğrenci iken  Ses Dergisi'nin açtığı kapak yıldızı yarışmasını birincilikle kazanarak sinemaya girmiştir. Usta oyuncu Tamer Yiğit birçok projede yer almıştır.

1973'te evlenen Tamer Yiğit,1987 yılından sonra yeniden kameraların karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde roller almıştır. Beş film senaryosu ve sinema için yazılmış bir film romanı olan Tamer Yiğit'in Kuruluş Osman'daki başarısı çok konuşuldu. Ertuğru Gazi'ye hayat veren Tamer Yiğit başarılı oyunculuk performansı ile dikkatleri üzerine çekti. 

Canlandırdığı Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan vatandaşları tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişilikti. Söğüt'teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi'ye hep saygı gösterirdi. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt'te vefat etti. 

Yorumlar (0)