Kuruluş Osman Bala Hatun çocuğu olacak mı Tarihte Bala Hatun diye biri var mı

Kamumanset.com - Kuruluş Osman Bala Hatun kim? Tarihte Bala Hatun diye biri var mı? Bala Gatun tarihte gerçekten var mı? Kuruluş Osman Bala Hatun..

Televizyon 18.11.2020, 20:36 18.11.2020, 20:36 athena
Kuruluş Osman Bala Hatun çocuğu olacak mı Tarihte Bala Hatun diye biri var mı

Kamumanset.com - ATV ekranlarının en sezilen dizilerinden Kuruluş Osman'ın Bala'sı kimdir? Tarihte gerçekten Bala Hatun diye biri var mı? Reytingi yüksek Kuruluş Osman'ın Bala'sı kimdir? Başrollerinde Burak Özçivit Özge Törer, Tamer Yiğit, Burak Çelik gibi isimlerin yer aldığı dizi Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u gerçekte kim? Kuruluş Osman Bala Hatun tarihte geçiyor mu?

KURULUŞ OSMAN BALA HATUN KİMDİR?

Özge Törer'in canlandırdığı Bala Hatun Şeyh Edebali'nin kızıdır Osman Bey'in eşi olan Bala Hatun'u Özge Törer canlandırmaktadır. Başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Özge Törer izleyiciler tarafından merak edilemeye başlandı. Peki Özge Törer kimdir? 1998'de İstanbul'da dünyaya gelen Özge Törer 2019 yılında Kuruluşm Osman dizisindeki başarısı ile çok konuşuldu. Dizinin oyuncu seçmelerine katılan Özge  Törer Bala Hatun'u canlandırmakiçin seçildi. 168 santimetre boyunda olan Özge Törer 56 kilodur. Koç burcu olan oyuncu Özge Törer rolünün hakkını verebilmektedir.

BALA HATUN TARİHTE VAR MI?

Şeyh Edebali'nin kızı olan Bala Hatun Osman Gazinin eşidir. 13. yüzyılda yaşayan Rabia Bala Hatun Osman Gazi'nin ikinci evliliğini yaptığı kişidir.  Rabia Bala Hatun 1324 yılında vefat etmiştirve mezarı, babası Şeyh Edebali'nin Bilecik'te bulunan türbesinin yanındaki bir yerde, annesi ile beraber bulunmakta. 

Rabia Bala Hatun'un Alaadin Paşa'nın da annesidir. Osmanlı'nın kurucusu Osman Gazi ile evlenen Bala Hatun'un çocukları vardır.

Yorumlar (0)