İbo Show Bedia Akatürk Kimdir Kaç Yaşında Bedia Akartürk Hayatı

İbo Show Bedia Akatürk Kimdir Kaç Yaşında Bedia Akartürk Hayatı İbrahim Tatlıses'in sunduğu İbo Show'un bu akşamki konuğu olan Bedia Akartürk hayatı

İbo Show Bedia Akatürk Kimdir Kaç Yaşında Bedia Akartürk Hayatı

İbo Show Bedia Akatürk Kimdir Kaç Yaşında Bedia Akartürk Hayatı İbrahim Tatlıses'in sunduğu İbo Show'un bu akşamki konuğu olan Bedia Akartürk hayatı.. Star Tv ekranlarında yayınlanan İbo Show'a katılan Bedia Akatürk hayatı izleyenler tarafın dan merak edildi. Peki ünlü müzisyen Bedia Akatürk kimdir kaç yaşında? Ünlü müzisyen Bedia Akartürk nereli, evli mi? İşte Bedia Akartürk'ün merak edilen hayatı..

BEDİA AKATÜRK KİMDİR?

4 Şubat 1941'de İzmir Ödemiş'de dünyaya gelen sanatçı yaşını büyüterek İzmir Radyosunda çalışarak müzik hayatına başlamıştır. Daha sonra Ankara Radyosuna geçmiştir. Ankara Radyosundan emekli olan Bedia Akatürk  Paris Olympia'da muhteşem bir konser veren sanatçı performansı ile herkesi kendine hayran bırakmıştır.

45'lik, Anadolu Türküleri, Deniz Dalayım Mı, Gülende, Konya Bülbülü 1, Konya Bülbülü 2, Derdimi Dermana Gezdim, Folklor Kraliçesi, Bayramdan Bayrama, Anam Ağlar, Kullar Olam, Özür Diliyorum Senden, Neyleyim Neyleyim, Sıla Hasreti, Yumurtanın Kulpu Yok, Zühtü gibi albümleri çıkardı. 

Ayrıca Bedia Akatürk'ün müzesi de vardır. İzmir Ödemiş'de bulunan Bedia Akartürk müzesinde Bedia Akartürk'ün şimdiye kadar almış olduğu tüm ödülleri, giymiş olduğu sahne elbiseleri ve resimleri ayrıca kendi eliyle özel olarak hazırlamış olduğu yöresel kıyafetleri bebekler üzerinde sergilenmektedir.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER