Azizler Erbil Kimdir Netflix Azizler Haluk Bilginer Kimdir Kaç Yaşında?

Azizler Erbil Kimdir Netflix Azizler Haluk Bilginer Kimdir Kaç Yaşında? Haluk Bilginer Nereli Haluk Bilginer hakkında merak edilenler

Azizler Erbil Kimdir Netflix Azizler Haluk Bilginer Kimdir Kaç Yaşında?

Azizler Erbil Kimdir Netflix Azizler Haluk Bilginer Kimdir Kaç Yaşında? Haluk Bilginer Nereli Haluk Bilginer hakkında merak edilenler Netflix'in orijinal Türk Filmi Azizler filmine Erbil karakterine hayat veren Haluk Bilginer Kimdir Kaç Yaşında? Azizler dizisinin Erbil'i Haluk Bilginer nereli? Haluk Bilginer evli mi? İşte usta oyuncu Haluk Bilginer hakkında merak edilenler..

HALUK BİLGİNER KİMDİR?

5 Haziran 1954'de İzmir'de doğan Haluk Bilginer lise sonda okulunun Tiyatro klübüne girdi. İzmir Türk Kolejinde eğitim gören Haluk Bilginer Ankara Devlet Konservatuvarı'nda tiyatro öğrenimi görmüştür. Haluk Bilginer Mezun olduktan sonra İngiltere'ye giderek Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi'nde ileri tiyatro eğitimi aldı. Zuhal Olcay ile 1992'de evlenen Haluk Bilginer 2004'de boşanmıştı. Aşkı Nur Yengi ile 2006 yılında evlendi. 2012'de ayrıldı.

Daha önce birçok film ve dizi projesinde yer alan Haluk Bilginer'in en ünlü yapıtları Ölürayak, İstanbul Kanatlarımın Altında, Masumiyet, 80. Adım, Oyuncak Hikayesi, Usta Beni Öldürsene, Güle Güle, Fasulye, Filler ve Çimen, Polis, Devrim Arabaları, Güneşin Oğlu, Suluboya, New York'da Beş Minare, Kış Uykusu, Cingöz Recai, Osmanlı Subayı gibi birçok filmde yer aldı.

Ayrıca ünlü oyuncu Acayip Hikayeler, Kaçak, Ezel, Sevgili Dünürüm, Tatlı Hayat, Ayvah Kızım Büyüdü, Eyvah Babam, Ateşten Günler, Gecenin Öteki Yüzü gibi birçok dizide yer aldı. Şahsiyet adlı dizi ile 47. Ulaslararası Emmy ödüllerinde En İyi erkek oyuncu ödülünü almıştır. Masum, Şeref Bey gibi projeler ile de birçok ödül kazandı. Usta oyuncu Netflix filmi olan 9 Kere Leyla filminde Demet Akbağ ve Elçin Sangu ile başrol oynamıştır. Son olarak Azizler filminde Binnur Kaya, Engin Günaydın, Fatih Artman gibi isimlerle başrol oynayan Haluk Bilginer başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER