13 Aralık MasterChef Kim elendi Masterchefe Kim Veda Etti?

Kamumanset.com - 13 Aralık MasterChef Kim elendi Masterchefe Kim Veda Etti? Masterchef Türkiye'de kim elendi? Masterchef Sefa kimdir? MasterChef Sefa mı elendi?

13 Aralık MasterChef Kim elendi Masterchefe Kim Veda Etti?

Kamumanset.com - MasterChef Kim elendi Masterchefe Kim Veda Etti? Masterchef Türkiye'de kim elendi? Masterchef Sefa kimdir? MasterChef Sefa mı elendi? Dün akşam ekranlara gelen bölümde bir yarışması daha Masterchef Türkiye'ye veda etti. Masterchef Türkiye'de haftanın takımları üçer üçer ayrıldı ve son kez karşı karşıya geldi. Masterchef Türkiye eleme potasına Sefa, Barbaros ve Serhat girdi. Şeflerin yarışmacılara yapılması için verdiği sürede yemeklerini hazırlayan şef adayları olan gücüyle yarıştılar.

MasterChef Türkiye'de dün akşam ekranlara gelen bölümde eleme heyecanı yaşandı. Barbaros, Serhat ve Sefa'nın kıyasıya mücadele ettiği gecede potadan ilk çıkan isim Barbaros oldu. Serhat ve Sefa'nın sona kaldığı eleme gecesinde Masterchefe veda eden isim Sefa oldu. Serhat, Barbaros, Eray, Emir ve Özgül ilk beşe giren isimlerden oldu. 

Masterchef hayatına veda eden Sefa gözyaşlarına boğuldu. Sefa'nın veda konuşması izleyicilere duygusal anlar yaşattı.  "İki yıldır bu programı izliyordum. Buraya gelip o samimiyeti yaşadığımda beni hayatta çok ileri götürdü. Buraya gelmeden önce aşçılık kariyeri olan biri değildim. Aileme destek olmak için farklı sektörlerde de çalıştım. Arkadaşlarımdan belki pratik olarak çok düşük seviyeydim. Yedeklerden geldim. Gözüm arkada değil" ifadelerine yer verdi. Masterchef Türkiye 2020'ye Sefa Okyay Kılıç veda etti.

SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

24 Yaşında olan Sefa Gazi Üniversitesi Gastronomi Sanatları Fakültesinden mezun olmuştur. Ankara'da Antalya'da İngiltere ve İtalya'da çalışan Sefa Londra'da sahibi Türk olan bir Akdeniz restoranında aşçı olarak çalıştı. Sefa Okyay Kılıç, Londra'dan Masterchef için geldi ve bunun sebebini şu şekilde ifade etmişti. "Bir insan kendi topraklarında kendi halkının önünde başarılı olursa ve burada kendini ispatlarsa dünyaya çok rahatlıkla kendini ispatlayabilir. Bunun örneği birçok Türk şef var zaten. Bu yüzden kendi ülkemde başarılı olmak için buraya geldim." ifadelerine yer vermişti.

İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilen genç yarışmacı Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler almış başarılı bir şef adayıdır. 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 14:28

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER