Survivor 2023 Barış Telli Kimdir Mesleği Ne Barış Telli kaç yaşında, nereli?

Survivor 2023 Barış Telli Kimdir Mesleği Ne Barış Telli kaç yaşında, nereli? 

TV 8 ekranlarının sevilen yarışma programı Survivor yeni sezonu ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Acun Ilıcalı'nın sunuculuk yaptığı program geçen sene All Star formatında yayınlanmıştı. All Star şampiyonu Nisa Bölükbaşı olmuştu. Bu sene ise Survivor'da efsane isimler kadroda yer alıyor. Survivor 2023 için geri sayım başladı. Acun Ilıcalı karoda yer alacak yeni isimleri duyurdu. Sunuculuğunu Murat Ceylan ve Acun Ilıcalı'nın yaptığı Survivor yeni sezon heyecanı başladı. Survivor kadroda sosyal medya fenomenlerinin fazla olduğu bir sezon ile ekranlarda olacak. Acun Ilıcalı son olarak Survivor 2023 kadrosuna yeni katılan isimleri açıkladı.

Müge Anlı'daki Ezel Bayraktar Kısmetse Olur'a Katıldı Müge Anlı'daki Ezel Bayraktar Kısmetse Olur'a Katıldı

Yapımcılığını Acun Ilıcalı'nın üstlendiği ve Dominik'te çekilen Survivor'da 2023 için bazı değişiklikler yapılacağını Acun Ilıcalı yaz aylarında açıklamıştı. Yeni sezonda kadroda yer alan isimleri daha önce açıklamıştı. Kadroya yeni isimler dahil oldu. Acun Ilıcalı, Berdan Mardini, Yusuf Güney, Ümit Erdim, Seçkin Piriler, Zeynep Alkan, Cansu Tuman gibi isimlerin de kadroya dahil olduğunu açıklamıştı. Şimdi ise 6 sosyal medya fenomeninin kadroya sahil olduğunu açıkladı. Survivor 2023 kadrosuna Halil İbrahim Göker, Buse Plan, Chaby, Alper Rende, Kürşat Juan ve Elanur'un kadroya dahil olduğunu duyurdu. Peki Survivor 2023 kadrosuna dahil olan Barış Telli kimdir, kaç yaşında?

SURVİVOR BARIŞ TELLİ KİMDİR?

1989 yılında Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. 1993 yılında geçirdiği Trafik kazasında sağ bacağını kaybetmiştir. Hayalini kurduğu spor kariyerine ilk olarak İsmet Aydınlı İlköğretim Okulu’nun cimnastik takımında başlamıştır.

2005 senesinde liseye giderken Karagücü Ampute Futbol Takımı ile tanıştı. 2009 yılında 49 golle rekor kırarak Ampute Futbol Süper Ligigol kralı olmuştur.

Gazi Üniversitesi'nde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda öğrenciyken Paralimpik oyunlara hazırlanmaya karar verdi. 2012 yılında özel koşu protezine kavuştuktan sonra 2013 yılında Atletizm Şampiyonası’nda 100m koşuda yüksek atlama ve uzun atlamada üç altın madalya elde etmiştir ve Türkiye'yi milli atlet olarak temsil etmeye başladı.

2015 senesinde bu kez 32 golle, 2009 ve 2013’ün ardından bir kez daha Ampute Futbol Süper Ligi gol kralı ünvanını elde etti. 2017 yılında Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı Avrupa şampiyonluğunu elde etti. 2019 senesinde UEFA tarafından Equal Game Tanıtım Elçisi olarak seçildi. 2020 yılında ise Össur Marka Elçisi olarak görev yaptı.