RTÜK'ün Esra Erol kararı! RTÜK Esra Erol programı hakkında kararını verdi

RTÜK'ün Esra Erol kararı! RTÜK Esra Erol programı hakkında kararını verdi

RTÜK'ün Esra Erol kararı! RTÜK Esra Erol programı hakkında kararını verdi

RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) Atv ekranlarında yayınlanan Esra Erol adlı program hakkında vatandaşların yaptığı eleştiriler doğrultusunda kararını verdi. ATV Ekranlarında yayınlanan Esra Erol isimli programda bir kadının çocuğunun komşusundan olmasını gülere söylemesi ve ardından meydana gelen olaylar vatandaşı isyana sürüklemişti. Twitter başta olmak üzere sosyal medya Esra Erol'un yayından kaldırılması için bir proje başlatmıştı.

RTÜK İse konu hakkındaki araştırmaların doğrultusunda kararını verdi. RTÜK Kanala İdari para cezası verdi. Programda  Esra Karakuş isimli kadının kendisinden 28 yaş büyük komşusuyla kaçması ve sonrasında 4 aylık bebeğinin DNA testi sonucunda komşusunun çocuğu olduğunu öğrenmesinin ardından verdiği tepki ile Esra Erol programı eleştirilerin hedefi haline gelmişti.

RTÜK Kararı şu şekilde duyurdu. 

RTÜK toplantısının gündeminde, ATV’nin kamuoyunda tartışma yaratan programı da vardı. Üst Kurul oy çokluğuyla, kanala idari para cezası verilmesini yeterli gördü. 6 aylık bir bebeğin özne olduğu programa verilen cezayı yeterli görmememiz...daha ağır bir yaptırımı hak ettiğini düşünmemiz ve bu tür yayınların tüm kanalları kapsayacak şekilde sona erdirilmesi konusunda kurumsal bir adım atılması gerektiğine duyduğumuz inanç nedeniyle Sn. İlhan Taşcı ile birlikte karşı oy kullandık. Kamuoyunun vicdanına/bilgisine" şeklindeki açıklama da tepki çekti.

RTÜK'ün Esra Erol kararı vatandaşı memnun etmedi. Twitter'da #EsraErolKaldırılsın hastagı ile binlerce tweet alan konu hakkında açıklamalar eleştirenleri memnun etmedi. 

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER