MFÖ Fuat Kimdir İbo Show Fuat Güner Kimdir Nereli Fuat Güner Kaç Yaşında?

MFÖ Fuat Kimdir İbo Show Fuat Güner Kimdir Nereli Fuat Güner Kaç Yaşında? İbo Show'a katılan MFÖ Fuat Güner kimdir Fuat Güner evli mi?

MFÖ Fuat Kimdir İbo Show Fuat Güner Kimdir Nereli Fuat Güner Kaç Yaşında?

MFÖ Fuat Kimdir İbo Show Fuat Güner Kimdir Nereli Fuat Güner Kaç Yaşında? İbo Show'a katılan MFÖ Fuat Güner kimdir Fuat Güner evli mi? ÖFÖ Grubu üyesi Fuat Güner kimdir, kaç yaşında? Fuat Güner hangi okuldan mezun oldu? Star Tv ekranlarında yayınlanan İbo Show programının bu akşamki konuğu Fuat Güner kimdir? Fuat Güner nereli? MFÖ Fuat Güner evli mi? Fuat Güner çocukları var mı?

FUAT GÜNER KİMDİR?

MFÖ'nün usta ismi Fuat Güner 1 Nisan 1948'de dünyaya geldi. Arnavut kökenli şarkıcı Saint Joseph Lisesi mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (şimdiki Yıldız Teknik Üniversitesi)  İnşaat bölümünden mezun oldu. 72 yaşındaki Fuat Güner geçmişte The Beatles grubuna hayran olduğundan Kaygısızlar adlı grubun oluşumunda Mazhar Alanson ile beraber yer aldı. Bu grupta Mutsuz Adam, Son Gece, Özlem gibi şarkıları olan Fuat Güner 1970 sonlarında Mazhar Alanson ve Özkan Uğur ile beraber MFÖ'nün temelini attı.

Ele Güne Karşı Yapalınız, Sedim Bir Kere, Bir Oradayım Bi Burada, Nerdeyiz, Uç oldum gibi şarkıları çıkardılar. Hala MFÖ grubu üyesi olan Fuat Güner Ajda Pekkan, Fikret Kızılok, Aysel Gürel gibi birçok isimle beraber çalıştı. TRT Koltuk Sevdası dizisinde oynayan şarkıcı Fuat Güner Şarkı Söylemek Lazım yarışmasında jüri üyeliği yaptı. Guat Güner ile Kuşaktan Kuşağa adlı programı yapan Fuat Güner 2002'de verecekleri bir konser öncesi kalp krizi geçirdi ve bir ameliyat geçirmiştir. 

Hadiye Güner ile 1974'de evlenen Fuat Güner 2011'de ayrıldılar. Kaan Güner adında oğlu olan Fuat Güner MFÖ üyeleri ile beraber İbo Show'a katıldı.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER