Sony ve Nintendo, İngiltere araştırmasından sonra oyun aboneliği otomatik yenilemelerini güncelliyor. Sony ve Nintendo, ülkedeki bir düzenleyiciyle ( Engadget aracılığıyla ) çalıştıktan sonra Birleşik Krallık'taki oyun aboneliklerinde değişiklik yapıyor

Sony ve Nintendo, İngiltere araştırmasından sonra oyun aboneliği otomatik yenilemelerini güncelliyor. Sony ve Nintendo, ülkedeki bir düzenleyiciyle ( Engadget aracılığıyla ) çalıştıktan sonra Birleşik Krallık'taki oyun aboneliklerinde değişiklik yapıyor. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA), insanların aboneliklerini proaktif olarak sonlandırana kadar süresiz olarak nasıl ücretlendirilebileceğine ilişkin endişelerini dile getirdi; bu, kullanmadıkları hizmetler için ödeme yaptıkları anlamına gelebilir.

WhatsApp'ta Topluluklar İçin Vizyon paylaşmak WhatsApp'ta Topluluklar İçin Vizyon paylaşmak

CMA , PlayStation Plus için, “Sony, üyeliklerini uzun süredir kullanmayan ancak hala ödeme yapan müşterilerini korumak için önlemler almayı kabul etti” dedi . "Sony, ödemeleri nasıl durduracaklarını hatırlatmak için bu müşterilerle iletişime geçecek ve üyeliklerini kullanmamaya devam ederlerse, Sony sonunda daha fazla ödeme almayı bırakacaktır." Bu değişikliklerin yalnızca Birleşik Krallık'ta mı geçerli olacağını yoksa diğer ülkelere de uygulanıp uygulanmayacağını sormak için Sony'ye ulaştık.

Düzenleyici, "CMA ayrıca, Nintendo Switch Online Service'in artık varsayılan seçenek olarak ayarlanmış otomatik yenileme ile satılmaması için soruşturma sırasında iş uygulamalarını değiştiren Nintendo ile de angaje oldu" dedi. "Bu, insanların otomatik olarak yenilenen sözleşmelere girmeyecekleri anlamına geliyor ve CMA'nın insanların kilitlenmesiyle ilgili bir dizi endişeyi ele alıyor." Şirket, The Verge'e yaptığı açıklamada, "Nintendo eShop'ta ve Nintendo of Europe tarafından işletilen tüm ülkelerde ve bölgelerde Nintendo web sitesinde geçerli" dedi.

Microsoft ayrıca , uzun süredir kullanmadıkları üyelikler için hala ödeme yapan müşterilerle iletişim kurmak da dahil olmak üzere, CMA endişelerine yanıt olarak Ocak ayında değişiklik yapmayı taahhüt etti. O sırada Microsoft, The Verge'e , değişikliklerini başlangıçta Birleşik Krallık'ta kullanıma sunacağını ve yakında küresel olarak kullanıma sunacağını söyledi.

CMA, ilk olarak 2019 yılında üç şirketin otomatik yenileme uygulamalarını araştırdığını duyurdu . CMA Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu soruşturmanın artık kapandığını söyledi. Samsung'un yeni QD-OLED TV'si, LG'nin en iyi TV'lerini geride bırakabilecek çarpıcı görüntü kalitesi vaat ediyor ve The Frame'in 2022 sürümü, sanat eserlerinin duvarınızda daha da gerçekçi görünmesini sağlayan yeni bir mat ekrana sahip. İşte Samsung'un bu yılki en iyi TV'leri ile ilgili detaylar.