YKS Tercihleri ne zaman yapılacak Üniversite Adayları Ne Zaman Tercih Yapacaklar

YKS Tercih Kılavuzu yayınlandı YKS Tercihleri ne zaman yapılacak? Üniversite adayları ne zaman tercih yapacaklar? ÖSYM açıkladı

YKS Tercihleri ne zaman yapılacak Üniversite Adayları Ne Zaman Tercih Yapacaklar

YKS Tercih kılavuzu 2020 yayımlandı. ÖSYM açıklamasına göre üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? YKS Tercihleri için geri sayım başladı. Üniversite sınavına giren binlerce öğrenci tercihlerini bu kılavuzdan yapacak. YKS tercih işlemleri 6 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak. YKS tercihleri ne zaman bitecek?

ÖSYM açıklamasına göre YKS Tercih kılavuzu yayınlandı. Haziran ayında üniversite sınavına giren adaylar tercih günü için geri sayıma girdiler. Temmuz ayında açıklanan sınav sonuçlarının ardından tercih yapılacak tarihler beklenmeye başladı. YKS tercihleri 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. 14 Ağustos saat 23:59'a kadar devam edecek olan tercih işlemleri 15 Ağustos itibarı ile tamamlanmış olacak. Yaşanabilecek yoğunluktan ötürü ÖSYM adaylara tercih işlemlerini son güne bırakmamaları gerektiğini söyledi.

YKS TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

 YKS 2020 tercih işlemleri 6 Ağsutos'tan itibaren başlamış olacak. Üniversite adayları tercihlerini 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapabileceklerdir. İnternet üzerinden yapılacak tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. ÖSYM oluşacak yoğunluklara karşı tercih yapacak adayları uyardı. Tercih işlemlerini son saatlere bırakmamaları konusunda öğrenciler uyarıldı.

3 milyona yakın adayın girdiği sınavın sonuçları birkaç gün önce açıklanmıştı. Binlerce aday puanlarına göre üniversiteleri araştırmaya başlamışlardı ve hayal ettikleri bölüm hakkında araştırmalar yapmaya başlamışlardı. Binlerce üniversite adayı tercihlerini 6 Ağustos'tan itibaren yapabikecekler.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 12:42

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER