MEB Yüz Yüze Sınavlar Ne Zaman Olacak Yüz Yüze Sınavlar Hakkında Açıklama

MEB Yüz Yüze Sınavlar Ne Zaman Olacak Yüz Yüze Sınavlar Hakkında Açıklama Milli Eğitim Bakanı Yüz yüze sınav açıklaması Lise sınavları ne zaman?

MEB Yüz Yüze Sınavlar Ne Zaman Olacak Yüz Yüze Sınavlar Hakkında Açıklama

MEB Yüz Yüze Sınavlar Ne Zaman Olacak Yüz Yüze Sınavlar Hakkında Açıklama Milli Eğitim Bakanı Yüz yüze sınav açıklaması Lise sınavları ne zaman? Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart'tan itibaren başlatılması planlanan yüz yüze sınavlarının, 3 Mayıs'tan itibaren yapılmaya başlanacağını açıkladı. Haberin detaylarını sizler için derledik..

Öğrencilerin merakla beklediği sınav tarihleri açıklandı. Bakanlıktan illere gönderilen yazıda lise yüz yüze sınavlar hakkında bilgilendirme yapıldığı açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan kararlar kapsamında, orta, yüksek ve çok riskli olarak sınıflandırılan illerde son günlerde yaşanan vaka sayılarındaki artış ve salgının seyrindeki gelişmelerin göz önünde bulundurulduğu ifade edildi. Bu karara göre liselerde yüz yüze sınav tarihlerine ilişkin yeni uygulamaların yapılacağı eklendi.

Açıklamaya göre Liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren yapılacak olan sınavların en erken 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacağı belirtildi. Ayrıca lisenin son sınıfları (12.) sınavları devam edecek ve 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanması planlandı. Lise son sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına ilişkin tüm iş ve işlemleri en geç 28 Mayıs'a kadar tamamlanması istendi.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER