Sezaryen ile doğumun zararları nelerdir ? hakkında sizlere bir kaç bilgi vermek istiyorum. Hem kadının hemde bebeğin sağlık durumu elverdiği sürece normal doğum yapmak her zaman en doğru yöntem olarak kabul edilmektedir.

D vitamininin yiyeceklere eklenmesi gerekip gerekmediğine karar vermek için çalışma D vitamininin yiyeceklere eklenmesi gerekip gerekmediğine karar vermek için çalışma

Kamumanset - Sezaryen ile doğumun zararları nelerdir ? hakkında sizlere bir kaç bilgi vermek istiyorum. Hem kadının hemde bebeğin sağlık durumu elverdiği sürece normal doğum yapmak her zaman en doğru yöntem olarak kabul edilmektedir. Eğer ki bebeğin sağlığında herhangi bir problem var ise gelişiminde anormal durumlar söz konusu ise sezaryen doğum tavsiye edilebilmektedir. Ama aksi durumlar karşısında kesinlikle sezaryen doğum kabul edilemez ve bu hataya hamilelerin düşmemesi gerekmektedir.

Tam aksine son yıllarda hamile bayanlar nedense çok fazla bir şekilde sezaryen doğum istemekte ve hatta sezaryen ile doğum bir trend haline gelmiş durumda. Bunların sebebi ise bazı sağlık kurumları anne adayına detaylı bilgi vermek yerine ve doğumun kolay olmasını istemesi sebebiyle ve en önemlisi devletten aldıkları ücret fazla oldukları için anne adaylarına sezaryen tavsiye edilmektedir.En iyi ve en uygun şartlarda uygulanan sezaryen doğum bile bazı riskler içermektedir. Bu sebepten dolayı kesinlikle tavsiye edilmez.

Sezaryen İle Doğumun Zararları Nelerdir ?

Sezaryen ile doğum cerrahi bir operasyon olduğu için riski çok fazla olmaktadır.Kısacası doğum yerine ameliyattır diyebiliriz.Sezaryen sırasında aşırı kanama,enfeksiyon,mide ve bağırsaklar zarar görebileceği için riski durum söz konusu olabilmektedir.
Sezaryen sırasında çok fazla kana olduğu için eğer bu durumda engellenemez ise kadının rahmi alınabilmektedir.
Sezaryanın ardından çok sık olarak rastalanan bir durum olan bacaklarda ki damarların da pıhtılaşma olabilmekte ve bu pıhtılaşma akciğerlere yansıyabilmektedir.
Sezaryan sırasında anne adayı doğuma hazır olmadığı için büyük ihtimalle bebek ile anne arasında iletişim yaşanmasında zorluk olabilmekte.
Sezaryan ile doğumla dünyaya gelen bebekler dünyaya hazır olmadıkları için sıkıntı doğabilmektedir.
Sezaryen ile doğum yapan anneler hemen ayağa kalkmakta zorlanma ve uzun bir süre istirahat etmesi gerekmektedir.
İlk doğumu sezaryen ile yapan anneler diğer doğumlarını da sezaryen ile yapmak zorundadırlar.
Sezaryen ile doğum yapan anneler daha sonra ki doğumlarında bebeğin rahim ağzına yerleşmesi ve rahim duvarına yapışması problemi görülmektedir.
Çok sık olarak rastlanmasa da sezaryende uygulanan anestezi ile ilgili sorunlar doğabilmektedir.