Kamu Manşet - Sevda Erginci Boy Kilo Elkızı Sevda Erginci Hangi Karaktere Can Veriyor El Kızı Ezo Boyu Kaç Sevda Erginci Kaç Yaşında? Sevda Erginci nereli, hangi dizilerde oynadı? Sevda Erginci hayatı tüm detaylar haberimiz kamumanset.com' da sizlerle.

Sevda Erginci hayatı. Fox Tv ekranlarının yeni dizisi El Kızı dizisinde başrol oynayan ve Ezo'yu canlandıran Sevda Erginci kimdir, kaç yaşında? Sevda Erginci nereli, hayatı hakkında merak edilen önemli detaylar..

ezo2

Başrollerinde Sevda Erginci, Fikret Kuşkan, Perihan Savaş, Münir Can Cindoruk, İsmail Ege Şaşmaz ve Sedef Avcı'nın yer aldığı FOX TV'nin yeni dizisi El Kızı dizisi bu akşam ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkıyor. Bir öğretmen kızı olan Ezo annesinin vefatının ardından zalim bir baba ve babaannesi ile beraber yaşayarak büyümüştür. Babaannesi de oldukça sert olan Ezo sevgisiz bir çocuk olarak büyümüştür. Sürekli ezilen ve itilip kalkılan bir çocuk olmaya alışan Ezo büyüyüp genç ve güzel bir kadın haline gelir. Bu zamana kadar birçok zorluk yaşayan genç kadının hikayesinin konu alındığı dizide Ezo karakterine Sevda Erginci hayat vermektedir. Peki Sevda Erginci kimdir, kaç yaşında? Sevda Erginci nereli, boyu ve kilosu kaç? Sevda Erginci hayatı hakkında merak edilenler...

ezo3

SEVDA ERGİNCİ KİMDİR?

3 Ekim 1993 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk kez Koyu Kırmızı dizisinde Ayşe karakterini canlandırarak ekranlara gelen başarılı oyuncu ardından Veda dizisinde Lamia karakterine hayat verdi. Fox Tv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Ece Uslu, Mesut Akusta, Yavuz Bingöl ve Mert Yazıcıoğlu'nun yer aldığı Karagül dizisinde Ayşe karakterine hayat verdi.

Daha sonra ünlü oyuncu Erginci, Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde Sevda'yı canlandırdı. Ardından başrollerinde Şevval Sam ve Eda Ece'nin yer aldığı Yasak Elma dizisinde Zeynep Yılmaz karakterini canlandırdı. Sevgili Geçmiş dizisinde İpek'e hayat verdi. Ardından TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Turna Hatuna hayat verdi. Uzaklarda Arama filminde Nazlı'yı canlandıran sevilen oyuncu Sevda Erginci El Kızı dizisinde Ezo'ya hayat vermektedir. 

Ünlü oyuncu Sevda Erginci 159 cm'dir. 50 kilo olan Sevda Erginci terazi burcudur. Sevda Erginci başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Fox Tv ekranlarının sevilen dizisi El Kızı dizisinde Ezo karakterine hayat vermektedir.