Samsung, Galaxy S22 Ultra'ya çok benzer bir renk olan 5G iPhone 13'teki yeni yeşil rengin kopya olduğunu ima etti. Samsung'dan Iphone'a şok çıkış

Samsung, Galaxy S22 Ultra'ya çok benzer bir renk olan 5G iPhone 13'teki yeni yeşil rengin 'gururunu okşadığını' söyleyerek Apple'a gölge düşürüyor. Samsung, 5G iPhone 13 için yeni yeşil renk konusunda acı rakibi Apple ile alay etti
Güney Koreli teknoloji devi önerilen gölge, Galaxy S22 Ultra'ya çok benziyor. Twitter hesabı tweetledi: 'Ultra? Yeşil? Bugün içtenlikle gurur duyuyoruz' Ancak birçok sosyal medya kullanıcısı, bunun yeşil renkte sunulan ilk iPhone olmadığına dikkat çekti. 

Samsung , kendi Galaxy S22 Ultra'ya çok benzer bir renk tonu olduğunu öne sürerek Apple'ın yeni tanıtılan yeşil akıllı telefonlarıyla alay etti.

Bu haftanın başlarında Apple, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro'nun yarından (Cuma) itibaren yeni yeşil renkte ön siparişe sunulacağını duyurdu.

Ancak Güney Koreli teknoloji devi, Silikon Vadisi rakibinin kendi ürünlerinden ilham aldığını ima ederek tweet attı: 'Ultra? Yeşil? Bugün içtenlikle gurur duyuyoruz.' Samsung, kendi Galaxy S22 Ultra'ya çok benzer bir renk tonu olduğunu öne sürerek Apple'ın yeni tanıtılan yeşil akıllı telefonlarıyla alay etti. Samsung'un en büyük akıllı telefonları, Apple'ın Pro'suna eşdeğer olan 'Ultra' olarak bilinir.

Ancak Apple'ı gölgede bırakmasına rağmen, birçok sosyal medya kullanıcısı, Kaliforniyalı teknoloji devinin iPhone'ları ilk kez yeşil renkte sunmadığına dikkat çekti.
Hatta bazıları, Apple'ı kopyalayanın Samsung olduğunu ima ederek 1998'deki yeşil iMac'ten bahsetti. 

Diğerleri, Samsung'un kutu içi şarj cihazından ve 3,5 mm ses jakından kurtulmak için Apple'ı takip ettiğini belirtti.

Whatsap'tan Kullanıcıları Şok Eden Yeni Özellik Whatsap'tan Kullanıcıları Şok Eden Yeni Özellik

Bir Twitter kullanıcısı Samsung'un tweetine yanıt olarak şunları yazdı: "Apple ile alay edip 2 ay sonra kopyalayan şirket siz değil misiniz?
Bir diğeri şöyle dedi: 'Sonunda Apple, durumu tersine çevirdi ve bir kereliğine seni kopyaladı.'

Twitter kullanıcısı Uriel Hernandez, Samsung'un iki ay sonra Apple'ı kopyalamaya çalışacağı bir tweet'e yanıt verdi.

'Daha önce yeşil ve ultra vardı, neyi kopyalayacaklar' dedi.

Ancak @schnurrbernd kullanıcısı şunu yazdı: 'Bir ad ve bir renk... tamam. @apple, [sic] iPad tasarım dili olduklarını kopyaladığınız için gurur duymalısınız. 'Ya da temelde yaptıkları her şey.

'Önce alay ediyor, sonra kopyalıyor. Anladık, Samsung.'

Salı günü Apple , üst seviye modellerle aynı işlemcileri içeren alt uç iPhone ve iPad cihazlarının yeni sürümlerini tanıttı
Yeni nesil iPhone SE de duyuruldu ve Cuma gününden itibaren 429 dolara (İngiltere'de 419 £) satışa sunulacak.

iPhone 13'te bulunan Apple A15 Bionic çip, 12 megapiksel kamera ve 5G bağlantısı ile birlikte geliyor.

Apple, akıllı telefonun iPhone 8'den yaklaşık 26 kat daha hızlı çalışabileceğini ve kullanıcıların bir resimde bulunan metni kopyalamasına olanak tanıyan "Canlı Metin" içerdiğini doğruladı. 

Firma ayrıca iPad Pro'da bulunan M1 işlemci, daha hızlı video aktarımı için daha hızlı USB-C bağlantı noktası ve cihazın ön tarafında 12 megapiksel ultra geniş kamera içeren yeni bir iPad Air'i piyasaya sürdü.

Air, uzay grisi, yıldız ışığı, pembe, mor ve mavi renklerde olacak ve wifi ile 64 GB için 599 dolardan başlayan fiyatlarla – ancak 5G ile de mevcut olacak.

Apple CEO'su Tim Cook ayrıca, yeni üst düzey M1 Ultra işlemciye ve kendi yerleşik A13 Bionic çipine ve yerleşik ultra geniş kameraya sahip Apple yapımı Studio Display'e sahip Mac Studio adlı yeni bir bilgisayarı duyurdu.