Samsung, bir sonraki Galaxy A Serisi telefonlarla dalga geçiyor ve cüzdanınız şimdiden gülümsüyor. Samsung'un orta sınıf telefonlarında merakla beklenen olmasa da sık sık konuşulan güncellemenin zamanı geldi: Galaxy A Serisi.

Samsung, bir sonraki Galaxy A Serisi telefonlarla dalga geçiyor ve cüzdanınız şimdiden gülümsüyor. Samsung'un orta sınıf telefonlarında merakla beklenen olmasa da sık sık konuşulan güncellemenin zamanı geldi: Galaxy A Serisi.

Pazar günü, Güney Koreli teknoloji devi, 17 Mart Perşembe günü saat 10:00 ET'de yapılacak olan yalnızca çevrimiçi ürün etkinliğine ve lansmanına davetiye gönderdi. Samsung'un bir sonraki etkinliğinin daha uygun fiyatlı telefon hattına hitap edeceğine dair kalıcı bir şüphe varsa, çok renkli ve neşeli "A"lardan oluşan bir ızgara içeren davet bunu ortadan kaldırır.

Samsung'un önemli ve genellikle istenen özellikleri kaldırarak amiral gemisi Galaxy S serisinden yüzlerce dolara daha ucuza satılan bir telefon koleksiyonu olan Samsung'un bir sonraki A Serisi hakkında fazla bir şey bilinmiyor. Daha yavaş CPU'lar, daha az kamera ve biraz daha az ekran teknolojisi, geçmişte Samsung için büyük satışlara dönüştü.

Ancak son söylentiler, orta sınıf cihazları son dizide 5G servisleriyle eşleştirdikten sonra Samsung'un bir sonraki Galaxy A Serisi telefon seti ile bir adım daha ileri gidebileceğini gösteriyor. A Serisi serisinde optik görüntü sabitleme (OIS) gibi amiral gemisi düzeyinde bir özellik görünebilir.

OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı OnePlus 10 Pro incelemesi: Orijinal OnePlus çekiciliğinden geriye pek bir şey kalmadı

A Serisi telefonlar çekici çünkü büyük ekranlar (6,1 inç ve üstü), şaşırtıcı derecede güçlü kameralar (64MP olağandışı değil) ve iyi pil ömrü (5,000 mAh'ye kadar) sunuyorlar. Galaxy A42 5G gibi mevcut A serisi cihazlar 299 dolara satılıyor. CPU'ları (genellikle bir veya iki nesil geri), ekranları ve güçlü optik ve dijital Uzay yakınlaştırma gibi yukarıda belirtilen üst düzey kamera özelliklerini gözden kaçırma eğilimindedirler.

Samsung, muhtemelen Apple rotasını izleyerek ve hepsinde aynı amiral gemisi sınıfı Qualcomm Snapdragon 8 Gen 18 CPU'yu kullanarak Galaxy A Serisi hattını daha da ileriye taşıyacak mı? Ayrıca Samsung'un zamanlama, fiyatlar, modeller ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bilgi vermesini bekliyoruz. Tabii ki, Perşembeye kadar hiçbir şey bilemeyeceğiz.

TechRadar'ı takip ederek ve samsung.com'daki canlı yayını izleyerek takip edebilirsiniz. 35 yıllık endüstri emektarı ve ödüllü bir gazeteci olan Lance, bilgisayarların bavul boyutunda olması ve "çevrimiçi"nin "beklemek" anlamına gelmesinden bu yana teknolojiyi ele aldı. Eski Lifewire Genel Yayın Yönetmeni, Mashable Genel Yayın Yönetmeni ve ondan önce PCMag.com'un Genel Yayın Yönetmeni ve Ziff Davis, Inc. için İçerikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısıydı. Ayrıca popüler, haftalık bir teknoloji köşesi yazdı. Yükseltme olarak adlandırılan Ortam için.

Lance, Live with Kelly ve Ryan, Fox News, Fox Business, Today Show, Good Morning America, CNBC, CNN ve BBC gibi ulusal, uluslararası ve yerel haber programlarında sık sık boy gösteriyor.