'Saldırı ile suçlanmalıydı': Will Smith'in on yıllık Oscar töreni yasağı, Chris Rock'ın onu ödülden mahrum bırakması tarafından 'acıklı' olarak yorumlandı. Smith'in önümüzdeki on yıl boyunca herhangi bir Akademi etkinliğine katılması yasaklandı, ancak Oscar'ını elinde tutabilir.

'Saldırı ile suçlanmalıydı': Will Smith'in on yıllık Oscar töreni yasağı, Chris Rock'ın onu ödülden mahrum bırakması tarafından 'acıklı' olarak yorumlandı. Smith'in önümüzdeki on yıl boyunca herhangi bir Akademi etkinliğine katılması yasaklandı, ancak Oscar'ını elinde tutabilir. Akademiden çoktan istifa etmişti ve onu kovma seçeneğini ellerinden almıştı.
Birçok kişi cezanın çok hafif olduğunu ve 53 yaşındaki oyuncunun saldırıyla suçlanması veya Oscar'ının elinden alınması gerektiğini söyledi.  Chris Rock'ın kardeşi Kenny bu haftanın başlarında Smith'in ödülünün elinden alınması gerektiğini söyledi. 

Smith, 27 Mart'ta eşi Jada Pinkett Smith'in tıraşlı kafası hakkında şaka yaptığı için ev sahibi Chris Rock'a tokat attı.
Daha sonra Kral Richard'daki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazandı. Will Smith'in 10 yıllık Oscar yasağı, birçok film hayranı tarafından yetersiz bulundu ve birçoğu Hollywood yıldızının saldırıyla suçlanması veya en iyi erkek oyuncu ödülünün elinden alınması çağrısında bulundu.

53 yaşındaki Smith, Cuma günü Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nden aldığı cezayı kabul ettiğini söyledi - tören sırasında sahnede Chris Rock'a vurması üzerine tepki gösterdi.

Yine de birçok kişi bunun yeterince sert olmadığını düşündü. 'Para sınıf satın almaz. Saldırıyla suçlanmalıydı!' dedi.

"İçimizden biri bunu yapsaydı, hala hapiste kefalet için bekliyor olurduk. Tanık olarak sadece 17 milyon izleyici!'

İkincisi kabul etti: 'Will Smith saldırıyla suçlanmalı - milyonlarca izleyicinin önünde olan buydu. Çok yazık çünkü Will çok yetenekli bir oyuncu. Hatta pişmanlığında samimi olduğunu düşünüyorum.

Rock, LAPD'ye suçlamada bulunmak istemediğini söyledi. Biri diğer ödül törenlerinin Smith'i takip etmesi ve yasaklaması gerektiğini söyledi.

'Etkili bir müebbet hapis cezası. Will Smith, on yıl sonra aniden Oscar'a dönmeyecek. SAG da aynısını yapmalı.'

Bir diğeri, Smith'in Oscar'ını utanç içinde iade etmesi ve hapse atılması gerektiğini söyleyerek cezanın yetersiz olduğunu kabul etti.

'Will Smith, Oscar'ını geri vermeli ve cezasını çekmeli. Sorunlu evliliğinde her ne oluyorsa, sadece işini yapmaya çalışan masum bir insanı tokatlamayı garanti etmez.'

Bir başkası, 'Güzel, #WillSmith saldırıyla suçlanmalı. #ChrisRock, Smith'in mantığı karşısında olağanüstü bir soğukkanlılık gösterdi.' 

Öfkeli bir film hayranı şöyle dedi: 'O, endüstri için bir UTANÇ ve aile değerlerinin KÖTÜ TEMSİLCİSİ. Oscar'ını iade etmeli ve öfke kontrol programına girmeli.

'ŞİDDETE göz yummak İğrençtir."

"Filmleri boykot edilmeli."

"Tanımayı hak etmiyor."

Ancak bazıları bunun doğru bir çağrı olduğunu söyledi.

Avustralyalı gazeteci Avi Yemini, 'Will Smith on yıl boyunca Oscar'lardan men edildi' dedi.

'Sonunda, biraz mantıklı.'

Kim Milyoner Olmak İster'e Katılan Sefo Joker Olarak İrem Derici'yi Çağırdı Kim Milyoner Olmak İster'e Katılan Sefo Joker Olarak İrem Derici'yi Çağırdı

'Jada yalnız gitmek zorunda kalacak.'

'Umalım ki Chris Rock geri dönüp kontrol manyağının adını ağzına koysun.'

Chris Rock'ın 42 yaşındaki küçük kardeşi Kenny, Los Angeles Times'a , geçen haftaki Oscar töreninde kardeşinin de dahil olduğu, şimdilerde rezil olan anı defalarca izlemekte zorlandığını söyledi. 

Smith'in En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alması gerektiğini söyledi.

"Sevdiğin birinin saldırıya uğradığını gördüğün ve bu konuda yapabileceğin bir şey olmadığı için tekrar tekrar izlemek beni yiyip bitiriyor" dedi.

'Videoları her izlediğimde, kafamda sürekli dönüp duran bir yorum gibi oluyor.' 

Kenny, birinci sınıf aktörün eylemlerinden hoşlanmadığını ifade etmeye devam etti.

"Kardeşim onun için bir tehdit değildi ve o anda ona hiç saygınız yoktu" dedi.

"Gösteriyi izleyen milyonlarca insanın önünde onu küçük düşürdün."