Son dakika Vaka Artışı yüzde 85 İstanbul'da koronavirüs kontrolden çıktı mı

Kamumanset.com - Son dakika Vaka Artışı yüzde 85! İstanbul'da koronavirüs kontrolden çıktı mı? İstanbul ilçelerinde koronavirüs tablosu

SAĞLIK 31.10.2020, 09:45 31.10.2020, 09:45 athena
Son dakika Vaka Artışı yüzde 85 İstanbul'da koronavirüs kontrolden çıktı mı

Kamumanset.com - Koronavirüs toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs pandemisi ile alakalı soruları yanıtladı. İstanbul'daki vaka artışının geçen ayın ortalamasından yüzde 85 fazla olduğu ortaya çıktı. İstanbul'da koronavirüs artışı korkuttu. Fahrettin Koca'nın İstanbul açıklaması dikkat çekti.

Bakan Koca son bir haftada İstanbul'daki vaka artış yüzdelerini paylaştı. İstanbul'da Arnavutköy'de mavi ve yeşil renkli alan kalmadı. İstanbul'da Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Beyoğlu, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt,  Bayrampaşa, Beşiktaş ve Beylikdüzü'ndeki vaka sayısında fazla bir artış görüldü. 

Ayrıca İstanbul'da Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sultangazi, Sultanbeyli, Şişli, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu'da vaka syaısı fazlasıyla artış gösterdi. Fahrettin Koca'nın "Bu vaka sayısının 2 veya 3 katına çıkması durumunda farklı tablolar karşımıza çıkabilir. O nedenle biz bu hassasiyeti özellikle anlatmaya, vatandaşımızın kurallara uyumunu özellikle bu dönemde fazlasıyla istiyoruz. Biz de bakanlık olarak özellikle salgın sadece Sağlık Bakanlığının bir sorunu değil, çözebileceği sorun da değil. Bu anlamda ilgili başta İçişleri Bakanlığımızla ilgili bakanlıklarla yakın iş birliği içindeyiz." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)