Koronavirüsün Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı Bilim İnsanları Uyardı

Koronavirüsün Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı Bilim İnsanları Uyardı Koronavirüsün yeni belirtisi

Koronavirüsün Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı Bilim İnsanları Uyardı

Koronavirüsün Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı Bilim İnsanları Uyardı Koronavirüsün yeni belirtisi.. Koronavirüsün ateş, öksürük, nefes darlığı ve solunum güçlüğü belirtilerinin olduğu biliniyordu. İngiltere'de yapılan bir araştırma, kalp atış hızındaki artışın yeni tip korona virüsün belirtilerinden biri olabileceğini açıkladı. 

Habere göre dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün yeni bir belirtisi daha ortaya çıktı. Araştırmaların sonuçlarına göre Covid-19'un düzensiz veya yüksek hızlı kalp atışına neden olabileceğini gösterdi. Doktorlar, nabzı ölçerken hatalardan kaçınmak için ölçümün kişinin sakin olduğu anda yapılması, tercihen ölçümden önce kişinin 5 dakika dinlenmesi ve gevşemesi ile beraber stres faktörlerini veya fiziksel yükleri vücuttan atması gerektiğini söylediler.

Tüm dünyada vaka sayısının 100 milyona yaklaştığı koronavirüs sebebi ile hayatını kaybeden hasta sayısının 2 milyona yaklaştığı belirtildi.  genellikle enfekte kişinin öksürmesi, hapşırması veya nefes vermesi sonucu oluşan damlacıklar yoluyla bulaşan hastalıkta vaka sayılarında dünya geneli artış görüldü. Aşı çalışmalarının devam ettiği koronavirüs dünya geneli can almaya devam ediyor.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER