Koronavirüse Nar Kabuğu Tedavisi Koronayı Bir Saatte Öldürdü

Koronavirüse Nar Kabuğu Tedavisi Koronayı Bir Saatte Öldürdü Koronavirüse iyi gelen nar kabuğu özütü nasıl yapılır?

Koronavirüse Nar Kabuğu Tedavisi Koronayı Bir Saatte Öldürdü

Koronavirüse Nar Kabuğu Tedavisi Koronayı Bir Saatte Öldürdü Koronavirüse iyi gelen nar kabuğu özütü nasıl yapılır? Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs can almaya devam ediyor. Dünya genelinde artan vaka sayıları ve aşı çalışmaları devam ederken Prof Dr. Gülgün Dilek Arman virüsü bir saatte öldüren nar kabuğu formulü hakkında açıklamada bulundu. 

Türkiye'de yapılan araştırmada nar kabuğu özütünün Kovid-19 tedavisinde kullanılabileceğini gösteren bir açıklamada bulundu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman, araştırma hakkında açık"Çok yakında sonuçlanan ve laboratuvar koşullarında gerçekleştirilen bir çalışma var. Bu ülkemizdeki çok değerli akredite bir kurum tarafından yapıldı. Araştırmada vero hücre dediğimiz çok kolay enfekte olan hücre kültürü içinde koronavirüsle enfekte edilmiş hücrelerin nar kabuğu özütü solüsyonuyla karşılaştıklarında bir saatte hücrelerin öldürüldüğü bu arada enfekte olmamış hücrelere zarar vermediği gösterildi" ifadelerine yer verdi.

Bakteriler üzerinde gösterildiğini söyleyen doktor Arman "Nar kabuğu özütü yanı sıra ürünün içinde zerdeçal ve zencefil bulunuyor. Daha önce bakteriler üzerinde yapılmış araştırmalar gösteriyor ki bu bitkilerin tek başlarına olan etkileri yüzde 24 ila 42 oranında etkiliyken bu bitkiler bir araya geldiklerinde yüzde 80’in üzerinde etki gösteriyorlar. Ayrıca, bu bileşenler tükürükteki lizozim salgısını artırarak vücudun doğal bağışıklığını koruyor. 2 hafta süreyle, günde 3 kez nar kabuğu özütü, zencefil ve zerdeçal karışımlı formüle edilmiş bu ürün kullanıldığında gerçekten soğuk algınlığı olgularının daha az geliştiği, gelişen olguların daha kısa sürede sonlandığı, komplikasyonların daha az olduğu görülmüş. Laboratuvar belirtisiyle birleştirme olasılığımız olabilir. Koronavirüsle ilgili yapılan araştırmada özellikle koronavirüs pozitif hastalarda gene bu şekilde günde 3 kez uygulama önerisiyle kullanıldığında 3 saatte PCR testinin negatife döndüğü görülüyor. Dolayısıyla bu Kovid-19 etkeni mikroorganizmada da organizma içinde bir etkinliğin olduğunu gösteriyor. Bu zaten yutulan bir ürün değil ağızda durması yeterli. Esas bulaşma yollarını düşündüğümüzde esas giriş kapısı olan ağızda virüsü öldürme etkisini görüyoruz." açıklamalarına yer verdi. İtalya'da da gerçekleştirilen araştırmada insanlar üzerindeki etkisi dair bir araştırma da yürütülüyor. 

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER