Koronavirüs Tedavisinde Saç Biti İlacı Etkisi Koronavirüs Tedavisi Ölümleri Azaltan İlaç

Koronavirüs Tedavisinde Saç Biti İlacı Etkisi Koronavirüs Tedavisi Ölümleri Azaltan İlaç Koronavirüs tedavisinde saç biti ilacı umudu

Koronavirüs Tedavisinde Saç Biti İlacı Etkisi Koronavirüs Tedavisi Ölümleri Azaltan İlaç

Koronavirüs Tedavisinde Saç Biti İlacı Etkisi Koronavirüs Tedavisi Ölümleri Azaltan İlaç Koronavirüs tedavisinde saç biti ilacı umudu.. Koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçlara bir ilaç daha eklendi. İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre bit ilacı ollarak bilinen Ivermectin'in Kovid-19 teavisinde ölümleri yüzde 80'e kadar azalttığı kaydedildi. Britanya'daki Liverpool Üniversitesi'nden Andrew Hill'in yürüttüğü çalışmaya 1400'den fazla hasta toplandı. Birçok bilim insanları, ilacın Kovid-19 tedavisinde de kullanılabileceğini söyledi.

Bazı bilim insanları da ilaca şüpheli bir biçimde yaklaşıyor. Farklı dozlarda Ivermektin kullanılmış ve kontrol gruplarının tedavisinde farklı yöntemler kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Bununla beraber bazı denemelerde katılımcılar, Ivermektin mi mı yoksa plasebo mu aldığını biliyordu. Bunun da denemelerin güvenilirliğini de sarstığını açıkladı.

Dr. Andrew Hill "Aynı eğilimler tutarlı bir şekilde daha fazla çalışmada görülürse, bu gerçekten dönüşümsel bir tedavi olur. Bunun yanında 7 bin 100 katılımcının daha yer aldığı denemelerin önümüzdeki aylarda yayımlanacağı düşünülüyor. Denemelerden üçünün Ocak'ta yayımlanması bekleniyor." ifadelerine yer verdi. 

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER