Koronavirüs Mutasyon Geçirdi Covid-20 Tehlikesi

Koronavirüs Mutasyon Geçirdi Kovid-20 Tehlikesi Koronavirüs Mutasyona Uğradı

Koronavirüs Mutasyon Geçirdi Covid-20 Tehlikesi

Koronavirüs Mutasyon Geçirdi Kovid-20 Tehlikesi Koronavirüs Mutasyona Uğradı. 2021 senesine günler kala aşı haberleri dünya gündeminde yer alıyordu. Geçen ay aşının bulunmasının ardından genel bir rahatlama gelse de İngiltere'de yeni bir tehlike çıktığı iddia edildi. Dünya Sağlık Örgütü kırmızı alarma geçti. İngiltere'de neler oluyor? İngiltere salgının ilk zamanlarından itibaren Koronavirüs ile mücadelesini sürdürüyor. Avrupa'da vefat sayılarının oldukça yüksek olduğu ilkeler arasında yer alıyordu.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson geçtiğimiz günlerde virüsün mutasyona uğradığı bilgisini açıkladı. Koronavirüsün artık daha bulaşıcı olduğunu açıkladı. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock ise açıklamalarında "Kontrolü kaybettik. Vaka sayısında adeta patlama yaşandı ve gidecek çok yolumuz var. Aşılar tamamlanmadan kontrol altına almak çok zor gözüküyor" açıklamalarına yer verdi.

Sağlık Bakanı Hancock , "Orijinal planımızda virüsün mutasyona uğrayacağına dair bir bilgimiz yoktu. Mutasyona uğramış virüsün bu kadar hızlı yayılacağını tahmin etmiyorduk. VUI-202012/01 ismi verilen bu virüsün Koronavirüs'e göre daha hafif olduğuna dair bir kanıt yok" ifadelerine yer verdi. Koronavirüs aşı haberleri umut olurken salgının mutasyona uğradığı haberi iyice gerginlik yarattı. Kovid-20 etiketi dün gece Twitter'da trend oldu. Yeni mutasyona uğramış Koronavirüsün yayıldığı tek ülke İngiltere de değil. Yeni mutasyon Hollanda, Belçika'da da görüldü.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 23:01

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER