Fahrettin Koca en çok vaka artışı olan 5 ili açıkladı

Kamumanset.com - Fahrettin Koca en çok vaka artışı olan 5 ili açıkladı. Sağlık Bakanlığı vaka sayısı artışı en yüksek olan illeri açıkladı

Fahrettin Koca en çok vaka artışı olan 5 ili açıkladı

Kamumanset.com - Son dakika haberine göre vaka sayısı artışı en yüksek olan beş il açıklandı. Sağlık Bkanaı Fahretti Koca koronavirüs son verileri açıklarken vaka sayılarındaki artışın devame ttiği illeri açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 982 yeni vaka sayısı tespit edildi. Kovid-19'dan 17 kişi hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı 230 bin can kaybı ise 5 bin 691 oldu. Fahrettin Koca açıklamasına göre son üç gün ağır hasta sayısı en çok artan 5 ili açıkladı.

Habere göre en çok vaka sayısı artışı İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya ve Diyarbakır'da var. Konya'da koronavirüs vakaları git gide arttı. Son üç gün içerisinde artış gösterdi. Dünyada ABD ve Hindistan'da virüs kontrolden çıkmış durumda. Brazilya'da da etkisini giderek gösteren virüs tüm dünyayı ele geçirmiş durumda. Türkiye'de 27 şehirde ağır hasta gözlenmedi. Zatürreli hasta oranı ise düşüş yaşadı.

Dünyada koronavirüs vaka sayısı 17 milyonu geçti. Dünya genelinde can kaybı 680 bin oldu. İyileşen hasta sayısı ise 10.3 milyon olarak tespit edildi. 

Latin Amerika salgında merkez üssü olarak nitelendirdi. Brazilya'da 2,5 milyonu geçti. Devlet Başkanında Jair Bolsonaro ve eşi Michelle'de koronavirüs testi pozitif çıktı. Hindistan'da vaka sayısı 1,5 milyonu geçti. Rusya'da vaka sayısı 835 bin oldu. Can kaybı ise 13 bin olarak gösterildi. Rusya'da koronavirüs aşısı insanlar üzerinde test edilmeye başlandı.

Ülkemizde kurban bayramı devam ederken vaka sayılarında nasıl bir artış olacağı merak ediliyor. Kurban Bayramı'nda vaka sayıları birkaç gün içerisinde tam olarak belli olanacağı uzmanlar tarafından tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 15:16

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER