Aşı Olanlar Yeniden Virüs Kapabilir Mi Koronavirüs Mutasyonu Korkutan Gelişme

Aşı Olanlar Yeniden Virüs Kapabilir Mi Koronavirüs Mutasyonu Korkutan Gelişme Son Dakika Haberine Göre Aşı Olanlar Hasta Oluyor Mu?

Aşı Olanlar Yeniden Virüs Kapabilir Mi Koronavirüs Mutasyonu Korkutan Gelişme

Aşı Olanlar Yeniden Virüs Kapabilir Mi Koronavirüs Mutasyonu Korkutan Gelişme Son Dakika Haberine Göre Aşı Olanlar Hasta Oluyor Mu? Koronavirüs mutasyonu hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Virüsü kapıp, geçirip iyileşmiş kişiler ile aşı olan kişilere de mutasyon nedeniyle yeniden virüs bulaşmasının mümkün olduğu uzmanlar tarafından açıklandı. Mutasyon geçiren koronavirüs ile ilgili yeni gelen bilgiye göre yeniden hastalanabilecekleri belirtildi. İşte koronavirüs mutasyonu açıklanan son dakika gelişmeleri..

Koronavirüsü mutasyonu hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Güney Afrika'da geçen Ağustos ayından beri yaygın olarak görülen B.1.351 türevi de İngiltere'de görülen mutasyona benzemekte. Ayrıca ülkedeki vaka sayılarının hızlı artışının bu olaydan etkilendiği ifade ediliyor. Virüslerin mutasyon geçirmesinin nadir bir durum olmadığı belirtildi. Normal bir virüste ortalama olarak her ay iki yeni varyant ortaya çıkabiliyor. Aynı zamanda İngiltere'de tespit edilen mutasyonda, viroloji uzmanlarını şaşkınlık içerisinde bırakan 17 ayrı genetik değişikliğe ulaşıldı. 

Mutasyonların korkuttuğu vatandaşlar da ise stres ve anksiyete rahatsızlıklarında artış gösterildi. Aynı zamanda virüsün hızlı yayılması, İngiliz varyantının daha şiddetli Covid-19 vakalarına veya daha yüksek ölüm oranlarına neden olacağı anlamına da gelmemekte. 

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER